Nový trend - interiér rozzáří skleněná stěna s grafikou | e15.cz

Nový trend - interiér rozzáří skleněná stěna s grafikou

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Použití skla v moderním či rekonstruovaném interiéru dokáže s prostorem hotové zázraky. Na výběr je mnoho barev, dekorů v matném či lesklém provedení, ale největším hitem je v poslední době sklo s grafickým potiskem.

Co s interiérem dokáže sklo?

Výhodou skla je dvojí použití: v horizontální linii jako pochozí lávky, skleněné krbové podložky a skleněné obložení nábytku a krbů, ve vertikální linii se uplatní jako dělicí stěny vytvářející členitost prostoru, na obklady stěn či skleněné zábradlí. Současnou klasikou se tak při zařizování interiéru, pomalu ale jistě, stávají transparentní skleněné sprchové kouty, prosklená pozadí kuchyňských linek a skleněné police.

Skleněné stěny představují moderní a maximálně kvalitní řešení interiérů, vyznačují se vysokou odolností proti vlhkosti a poškrábání. Vnitřní příčky slouží jako funkční a dekorační prvek a bez velkých stavebních úprav rozdělí interiér do menších částí. Příčka ze skla jednoduše a elegantním způsobem vytvoří atraktivní výzdobu prostoru. Skleněné obklady mohou být alternativou k tradičnímu keramickému obložení v koupelnách či kuchyních.

Vizuální efekt se znásobí použitím poutavých světelných efektů, které lze naprogramovat v různých intenzitách, délkách a barvách. Vedle stěn a podlah přináší sklo zajímavé kombinace, u kterých dominuje propojení dřevených, plastových či jiných materiálů s originálními dekory grafického ztvárnění libovolných ornamentů, fotografií či abstraktních vzorů skla.

Fotografie? Obraz? Nebo skleněný obklad?

Skleněné obklady s fotografickým potiskem se vyrábí v tloušťkách 4 až 6 milimetrů z kaleného skla, které je proti obyčejnému plochému sklu odolné vůči tepelným a mechanickým šokům, proto je bezpečné a používá se na velké plochy celoskleněných dělicích příček, na obklady či sprchové kouty.

Na stěny je možné instalovat velkoplošné skleněné panely s lesklým nebo matným povrchem. Na rubu jsou panely opatřeny vrstvou laku, takže vytvoří jakýkoliv barevný efekt. Existují i obklady s menšími rozměry, jejichž poskládáním vznikne originální geometrický dekor.

Grafické dekory na skle mohou být současně obrazem i fotografiíAutor: Ženy - E15

Tajemství neobvyklého dekoru spočívá v technologii, která umožňuje nadefinovat jakoukoliv barevnost dle předlohy, kterou si zákazník vybere podle nabízených šablon nebo si může dodat svůj obraz či fotografii.. Sklo je totiž jednostranně či oboustranně potaženo fólií potištěnou speciálním fotografickým tiskem řízeným počítačem. Skla mohou být průhledná, průsvitná i neprůhledná. Variantou tohoto řešení je i možnost počítačem řízeného nanášení barev na skla před kalením, což rozšiřuje fotografický potisk i na smaltovaná skla, jejichž výhodou je snadná údržba a mnohem větší povrchová pevnost oproti klasickému sklu.

Skleněné stěny dodají interiéru kouzlo a pohyb

Laminované sklo se vyrábí speciální technologií spékáním skleněných tabulí, mezi než se vkládají dekorace různého charakteru, vzorované látky, tapety či přírodní materiály jako jsou například stébla trav, listy, peříčka nebo sušené květy.

Dekorované sklo v přírodním stylu Feng ShuiAutor: Ženy - E15

Laminované sklo je zároveň funkčním a dekorativním prvkem v interiéru. Nabízí obohacení dělicích stěn a obkladů o dekorativní textury s neomezeným množstvím vzorů.. Ze skla mohou být čela postelí, obklady stěn či kuchyňských linek a také se uplatní v koupelnách a členících příček. Na výběr je transparentní či opaktní sklo, matné nebo s vysokým leskem.

Optické vlastnosti laminátových dekorací lze navíc doplnit o vizuální efekty vhodným nasvícením. Hra se stínem a světlem, zachycuje neustále se měnící spektrum barev a zvětšuje prostor tím, že mu dodává hloubku a vytváří úžasné nové perspektivy čímž podporuje dojem světla a prostoru.

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video