Objevte kouzlo rozkládacích pohovek. Během chvilky přeměníte obývací pokoj na ložnici. | e15.cz

Objevte kouzlo rozkládacích pohovek. Během chvilky přeměníte obývací pokoj na ložnici.

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak dostat všechen nábytek do malého bytu? Výborným řešením je rozkládací pohovka, díky které schováte do jedné místnosti hned dva pokoje. A máte po starostech.

Ne každá naše čtenářka má to štěstí, že může žít v prostorném rodinném domě nebo velkém bytě, zařízeném nábytkem podle vlastních představ. Většinu z vás spíš trápí, jak veškeré potřebné vybavení vměstnat do mnohem menšího obydlí.

Pokud se vám v bytě nedostává místa, pomohou vám rozkládací pohovky. Její nesporná přednost je v tom, že vás během chvíle přenese z obýváku do ložnice a přitom ani neopustíte místnost. Stačí pár šikovných pohybů a z gauče se stane plnohodnotná postel.

Rozkládacích pohovek najdete na trhu nepřeberné množství ze všemožných materiálů a v jakýchkoliv barvách. V nabídce výrobců a prodejců však není úplně jednoduché se orientovat. Jak tedy vybírat sedačku, kterou si budete spokojeně užívat dlouhá léta?

Základem jsou kvalitní matrace

Na pohovce, která se má každou noc měnit v postel, vás nejspíš bude nejvíc zajímat její pohodlí. Osvědčenou a léty prověřenou klasikou jsou pružiny. Sedačka s pružinovým jádrem je dostatečně pevná a poskytuje potřebný komfort při sezení i ležení.

Sedáky pohovek bývají vyplněné také moderními materiály jako je elastická HR pěna nebo tužší PUR pěna. Vybírejte podle toho, jestli chcete odpočívat raději zaboření do měkkého polštáře nebo sedět na tvrdším povrchu.

Vnitřní konstrukce sedačky bývá tvořená buď dřevěným masivem nebo dřevotřískou. Měla by mít dostatečnou pevnost a stabilitu, aby se neviklala při spánku, natož při pouhém sezení.

Objevte kouzlo rozkládacích pohovek.Autor: Ženy - E15

Látku nebo kůži?

Důležitá pro vás bude také volba čalounění, v nabídce prodejců obvykle najdete 4 základní druhy: látku, eko kůži, kůži nebo semiš. Každý z těchto potahů má svoje plusy i mínusy, a to jak z pohledu každodenního užívání, tak údržby.

  • Potahová látka – pevná tkanina, výhodou je lepší cenová dostupnost, slušná životnost a snadná údržba. Na běžné čištění vám postačí vysavač, případné skvrny odstraníte sama houbičkou a speciálním přípravkem na čalounění. Při větších nehodách vám pomůže odborná firma. Potahová látka není odolná proti tekutinám a snadno je propouští.
  • Eko kůže – syntetická náhražka pravé kůže. Je prodyšná, pevná, poměrně odolná proti oděru a může mít prakticky jakoukoliv barvu. Nevýhodou ekokůže je propustnost tekutin. K vyčištění menších skvrn stačí houbička a slabší mýdlový roztok, v žádném případě se na ekokůži nesmí kartáčem. Na velké fleky je lepší opět přivolat profesionála.
  • Kůže – tradiční přírodní materiál s mnoha výbornými vlastnostmi. Snadno se udržuje, je vhodná pro alergiky, je velice pevná a má dlohodobou životnost. Nevýhodou kůže může být její „chladnost“ a špatná savost. Vyčistit kůži je jednoduché, na běžnou údržbu použijete jen vlhký hadr, mastné skvrny se časem ztratí samy a těžko odstranitelné fleky raději přenechejte odborníkům.
  • Semiš – není až tak častým materiálem na čalounění pohovek, ale není problém takový nábytek sehnat. Semiš je dost náchylný na zašpinění, zaprášení i polití tekutinami. Prach a drobné nečistoty lehce odstraníte speciálním gumovým kartáčem nebo hrubší houbou a na vpité fleky raději zavolejte firmu.

Pár dobrých tipů...

Pokud vám to prostor a peněženka dovolí, pořiďte si raději rozkládací pohovku rohovou. Dobrý prodejce vám přitom nabídne možnost volby levého nebo pravého provedení rohu.

Prodloužené rameno rohové sedačky také většinou ukrývá vnitřní úložný prostor. Ten s povděkem oceníte při ranní proměně vaší ložnice zpět na obývací pokoj.

Zajímejte se o kvalitu prvků, zajišťujících rozkládání pohovky. Kov vždycky vydrží víc, než plast.

Když budete čistit čalounění nějakým zakoupeným přípravkem, vyzkoušejte nejdřív jeho účinek na místě, které není tolik vidět. Ať si vaši krásnou novou sedačku hned nezničíte.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video