Obklady a dlažby s designem betonu – pro dům i zahradu | e15.cz

Obklady a dlažby s designem betonu – pro dům i zahradu

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předsudkům o studeném betonu odzvonilo návratem moderních interiérů kombinovaných se sklem nejrůznějších odstínů a minimalistické zahradní architektury. Možností, jak lze beton esteticky a pohledově příjemně zakomponovat do interiéru je mnoho: od podlahy přes betonovou úpravu stěn až po nábytek či podlah po betonové solitéry v zahradě či na terase.

Beton v obýváku

Moderní designéři stále hledají něco nového nebo vymýšlejí, jak starému materiálu dodat na neobyčejnosti. To se opravdu povedlo, když navrhli nové keramické dlaždice a obklady s designem betonu. Spojení výhod keramického střepu s betonovým vzhledem na několik způsobů je nasnadě. Od jednoduché údržby, přes strohou, specifickou krásu až po ekonomickou výhodnost.

Podlahová verze má velmi úzké spáry, čímž se zvýrazňuje kontinuita povrchu, což vytváří dojem jednolité cementové vrstvy. Materiál pokrytý výstupky a kovovými pásky dodává projektu na modernosti a vytváří tak nový moderní design, který dodá prostoru zcela nový rozměr.

Imitace betonového povrchu na keramické dlažbě přináší do interiéru zvláštní tóny, které si ale rozumí se zařízením mnoha stylů. Ať již zvolíte strukturu uhlazenou, leštěnou či broušenou s viditelnými stopami kameniva, vždy budete podlahu i stěny odívat do odstínů šedé, případně jemně béžové, a to podle druhu použitého písku.

Hodí se do obýváku, kuchyně i na zahraduAutor: Ženy - E15

Další velmi užívanou variantou je design dřevěného bednění, který se používá výhradně k obkladům stěn. Vtip obtisku dřeva do betonu velmi dobře koresponduje s leštěnými podlahami z velkoformátových dlaždic, které se používají až do rozměru 60×120 cm. Je jasné, že tento styl asi nezapůsobí v malé garsoniéře, ale hodí se do větších ploch, kde může navodit zajímavou funkční atmosféru nebo podle způsobu použití také retro ve stylu 70. let.

Díky drsnému povrchu a odvážnému provedení je keramická verze cementu, co se týče vzhledu, věrnou reprodukcí originálu. Díky svým technickým a estetickým vlastnostem je moderní cementová dlažba univerzální materiál, který architekti a designéři z celého světa využívají pro obytné interiéry či komplexní projekty.

Pohledově lze beton upravit na jakýkoliv dekorAutor: Ženy - E15

Do pokoje, na fasádu i na zahradu

Pokud si vás beton získal, položte si ho v leštěném provedení na podlahy domu, na obklady zvolte design obtisku bednění, na terasu a zahradu použijte dlaždice s hrubším povrchem a nezapomeňte ani na fasádu.

Zde vám keramické obklady ochrání plášť domu a ještě poslouží jako výrazový prostředek vašeho netradičního stylu. Uvnitř snese spojení s jakoukoliv barvou, venku mu bude slušet zelený trávník i květy.

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video