Okrasné dýně - ideální podzimní dekorace | e15.cz

Okrasné dýně - ideální podzimní dekorace

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Okrasné dýně často slouží jako stylová podzimní dekorace. Není divu. Díky rozmanitosti druhů, tvarů i barev vypadají výborně jak v samostatném aramžmá, tak v kombinaci s rostlinami nebo s ovocem.

Čas sklizně okrasných dýní je v září i říjnu, tedy právě teď. Pokud jste si je nestihli vypěstovat sami, určitě je seženete na trzích nebo v dobře zásobených květinářstvích. Při sklizni (nákupu) okrasných dýní je ovšem nutné dbát na to, aby plody byly dobře vyzrálé.

Nedostatečně zralé kusy mají obvykle tendenci začít plesnivět nebo hnít. Zralé tykve se vyznačují tvrdou nelesklou slupkou a malými suchými prasklinami na stonku. Jako prevence proti zahnívání pomáhá také ponechání delší stopky nebo přestříknutí bezbarvým lakem.

Okrasné dýně nejsou určené k dlabání, ale jejich nápadité tvary a různorodá barevnost jsou dostatečným zdobným prvkem. Dobře vypadají samostatně v mísách nebo košících, v dlouhodobém aranžmá spolu s dalšími rostlinami (např. vřesem) nebo v kombinaci s dalšími přírodními materiály (šišky, šípky, javorové listy aj.). Jednoduchá, ale přitom efektní, aranžmá najdete např. v naší fotogalerii.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery