Orgonit - zázrak, nebo podvod?

Krystaly, amulety a šperky z orgonitu vás zbaví nespavosti, splínu, dobijí energii a dokonce dokážou zahnat útočný roj včel. Také jste moderní bižuterii podlehli, nebo nemáte ponětí, o čem je řeč?
Orgonit - zázrak, nebo podvod?
12.9.2013 8:00 |

Orgonitová mánie

V současnosti se orgonit stává novým módním doplňkem domácností, který má však větší moc než jen jako roztomilá a zajímavá ozdůbka na poličce obývací stěny. Drobnůstky, sošky či jakési skulptury z orgonitu jsou prezentovány jako energetický harmonizér.

Kdo dává přednost ochraně před nepříznivou energií i mimo domov, může si pořídit některý z orgonitových šperků nebo doplňků.

Orgonit je velmi tvarovatelný, díky výrobnímu materiálu, kterým může být pryskyřice nebo vosk. Proto se vyrábí a prodává v různých podobách, jako například přívěsky na řetízky, klíčenky nebo jako orgonitový přívěsek k mobilu. Domácí doplňky z orgonitu jsou vyráběny vesměs ve tvaru pyramidy, ale i rybky, srdíčka či ochranitelského andílka.

Orgonitový přívěšek, foto:orgonity.cz Orgonitový přívěšek, foto:orgonity.cz

Energie z kosmu

Čím je orgonit zajímavý a v čem je ukryta jeho zázračná síla? Odpověď hledejme v psychoanalytice, která k orgonitovému šílenství položila základní kámen. Jako první název „orgon“ či „orgonit“ použil kontroverzní psychoanalytik rakouského původu Wilhelm Reich, který během života spolupracoval s nejslavnějším psychoanalytikem Sigmundem Freudem.

Ten prohlásil, že orgonit je spojením pravěké kosmické energie a je jakýmsi akumulátorem dobré energie, který si můžeme sami vyrobit a jeho působením ovlivnit převládající energii v našich domovech a stimulovat ji podle našich potřeb. Jak s tímto poznatkem naložila současná doba? Vtělila mu podobu moderní bižuterie!

Jak vyrobit orgonit?

Poměrně lehce. Ve skutečnosti nejde vůbec o kámen jako takový, ale směs kovových pilin pryskyřice nebo vosku s ukrytým krystalem uvnitř vytvarované hmoty. (Krystalem se rozumí pravý kámen, například opál, achát, tygří oko, křišťál nebo jantar či jiný harmonizující kámen.)

Pryskyřice energii přitahuje a kov ji naopak odpuzuje. Tak se vytváří jakýsi urychlovač pohybu energie a při každém zpětném odražení energie má lepší kvalitu, je čistší a nabývá opět větší rychlosti při pohybu otevřeným prostorem. Laicky vysvětleno, orgonit má mít schopnost očišťovat naše domovy od špatné energie a tu špatnou měnit v dobrou.

Orgonit, foto:orgonity.cz Orgonit, foto:orgonity.cz

Co všechno dokáže orgonit ovlivnit?

Jak dokázat, aby orgonit plnil úlohu ochranitele? Podle názoru ezoteriků má předmět z orgonitu v blízkosti domácích spotřebičů, což je nejčastěji televizní přijímač nebo spotřebiče nastavené na režim stand-by, neutralizovat působení škodlivého elektromagnetického smogu.

Orgonit položený do vody, studny či řeky pročistí vodu od škodlivin, v místnostech harmonizuje atmosféru, nabíjí pozitivní energií, podporuje lidský organismus a napomáhá rychlejší regeneraci a ruší psychopatogenní zóny. To vše, samozřejmě, bez záruky.

Myšlenka tvá tě uzdraví

Věřit či nevěřit účinkům orgonitu je otázka individuálního vnímání. Někdo nedá na „svůj“ kámen dopustit a neudělal by bez něho ani krok, jiný si ani nepřipustí myšlenku, že kameny nějakou energii vůbec vyzařují.

Co říkáte, milé dámy, patří orgonit mezi záhady mezi nebem a zemí? Nebo je to zkrátka jen talisman pro štěstí a záleží jen na nás, jak s ním naložíme? Ale možná jde jen o dobrý marketingový trik, jak chytře prodat levné úlomky kamenů vylepšené o zajímavou historku.

Autor článku: Irena Forejtová
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

JaDan | 16.1.2019 03:17

USA - země obsazena zločinci a otroky

Anonym | 15.12.2017 22:57

Wilhelm Reich se narodil 24. března 1897 v německo ukrajinské části Rakouska. V důvěrném styku s přírodou během mládí, které prožil na farmě svého otce, se připravil jeho pozdější zájem o biologii a životní funkci. V letech 1907 – 1915 absolvoval německé gymnázium, v roce 1914 (sedmnáctiletý) převzal po smrti otce hospodářství, které řídil bez přerušení studií až do okamžiku, kdy bylo zničeno válkou. V červnu 1922 dosáhl lékařského titulu. Pracoval na psychiatrickém oddělení, školil se v hypnóze a sugestivní terapii, od roku 1920 byl členem vídeňského psychoanalytického spolku a vykonával soukromou psychiatrickou a psychoanalytickou praxi, v letech 1928 – 30 působil jako zástupce ředitele vídeňské Psychoanalytické polikliniky, založil duševně - hygienické poradny, vedl výzkum sociálních příčin neuróz. V letech 1930 – 33 pokračoval ve své práci v Berlíně, kde přednášel na psychoanalytické klinice a v dělnických vzdělávacích spolcích. Po Hitlerově nástupu musel opustit Německo. V letech 1934 – 39 přednášel na Psychologickém institutu univerzity v Oslo, kde dále vědecky pracoval. Výsledky těchto průzkumů jej později přivedly k objevu orgonu. V roce 1939 odjel na pozvání dr. Theodora P. Wolfa, představitele amerických psychosomatiků, do USA, v letech 1939 – 41 učil v New Yorku lékařskou psychologii a založil laboratoř ve Forest Hills. V roce 1942 se zde ustavil Orgonový institut, který byl v témže roce přenesen do státu Maine na pozemek, pojmenovaný po Reichem objevené energii Orgonon; v roce 1949 zde zakládají jeho žáci nadaci, jejímž posláním je pečovat o Reichův archiv (Wilhelm Reich Foundation). V roce 1954 byli Reich i nadace obžalováni Federálním úřadem pro potraviny a léčiva a odsouzeni. Reich se odmítl účastnit v roli „obžalovaného“ procesu, jehož předmětem se měl stát základní výzkum přírody. Téhož roku byl uznán vinným. Posléze obviněn ze zločinného spiknutí (?!!) a neuposlechnutí soudu byl v květnu 1956 odsouzen na dva roky nepodmíněně. 3. listopadu umírá ve Federální trestnici v Lewisburgu ve státě Pennsylvania.

Anonym | 15.12.2017 21:26

Re:

Anonym | 15.12.2017 21:24

Re: Ľudská hlúposť

Anonym | 15.12.2017 21:22

Re: Re:

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění