Orgonit - zázrak, nebo podvod? | e15.cz

Orgonit - zázrak, nebo podvod?

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krystaly, amulety a šperky z orgonitu vás zbaví nespavosti, splínu, dobijí energii a dokonce dokážou zahnat útočný roj včel. Také jste moderní bižuterii podlehli, nebo nemáte ponětí, o čem je řeč?

Orgonitová mánie

V současnosti se orgonit stává novým módním doplňkem domácností, který má však větší moc než jen jako roztomilá a zajímavá ozdůbka na poličce obývací stěny. Drobnůstky, sošky či jakési skulptury z orgonitu jsou prezentovány jako energetický harmonizér.

Kdo dává přednost ochraně před nepříznivou energií i mimo domov, může si pořídit některý z orgonitových šperků nebo doplňků.

Orgonit je velmi tvarovatelný, díky výrobnímu materiálu, kterým může být pryskyřice nebo vosk. Proto se vyrábí a prodává v různých podobách, jako například přívěsky na řetízky, klíčenky nebo jako orgonitový přívěsek k mobilu. Domácí doplňky z orgonitu jsou vyráběny vesměs ve tvaru pyramidy, ale i rybky, srdíčka či ochranitelského andílka.

Orgonitový přívěšek, foto:orgonity.czAutor: Ženy - E15

Energie z kosmu

Čím je orgonit zajímavý a v čem je ukryta jeho zázračná síla? Odpověď hledejme v psychoanalytice, která k orgonitovému šílenství položila základní kámen. Jako první název „orgon“ či „orgonit“ použil kontroverzní psychoanalytik rakouského původu Wilhelm Reich, který během života spolupracoval s nejslavnějším psychoanalytikem Sigmundem Freudem.

Ten prohlásil, že orgonit je spojením pravěké kosmické energie a je jakýmsi akumulátorem dobré energie, který si můžeme sami vyrobit a jeho působením ovlivnit převládající energii v našich domovech a stimulovat ji podle našich potřeb. Jak s tímto poznatkem naložila současná doba? Vtělila mu podobu moderní bižuterie!

Jak vyrobit orgonit?

Poměrně lehce. Ve skutečnosti nejde vůbec o kámen jako takový, ale směs kovových pilin pryskyřice nebo vosku s ukrytým krystalem uvnitř vytvarované hmoty. (Krystalem se rozumí pravý kámen, například opál, achát, tygří oko, křišťál nebo jantar či jiný harmonizující kámen.)

Pryskyřice energii přitahuje a kov ji naopak odpuzuje. Tak se vytváří jakýsi urychlovač pohybu energie a při každém zpětném odražení energie má lepší kvalitu, je čistší a nabývá opět větší rychlosti při pohybu otevřeným prostorem. Laicky vysvětleno, orgonit má mít schopnost očišťovat naše domovy od špatné energie a tu špatnou měnit v dobrou.

Orgonit, foto:orgonity.czAutor: Ženy - E15

Co všechno dokáže orgonit ovlivnit?

Jak dokázat, aby orgonit plnil úlohu ochranitele? Podle názoru ezoteriků má předmět z orgonitu v blízkosti domácích spotřebičů, což je nejčastěji televizní přijímač nebo spotřebiče nastavené na režim stand-by, neutralizovat působení škodlivého elektromagnetického smogu.

Orgonit položený do vody, studny či řeky pročistí vodu od škodlivin, v místnostech harmonizuje atmosféru, nabíjí pozitivní energií, podporuje lidský organismus a napomáhá rychlejší regeneraci a ruší psychopatogenní zóny. To vše, samozřejmě, bez záruky.

Myšlenka tvá tě uzdraví

Věřit či nevěřit účinkům orgonitu je otázka individuálního vnímání. Někdo nedá na „svůj“ kámen dopustit a neudělal by bez něho ani krok, jiný si ani nepřipustí myšlenku, že kameny nějakou energii vůbec vyzařují.

Co říkáte, milé dámy, patří orgonit mezi záhady mezi nebem a zemí? Nebo je to zkrátka jen talisman pro štěstí a záleží jen na nás, jak s ním naložíme? Ale možná jde jen o dobrý marketingový trik, jak chytře prodat levné úlomky kamenů vylepšené o zajímavou historku.

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video