Podzimní dekorace: Zpříjemněte si ponurý čas světlem svíček

Fotogalerie Nenechte si zkazit náladu podzimními plískanicemi a prodlužujícími se večery. Světlo svíček vás nejen rozptýlí, ale navodí i příjemnou pohodovou atmosféru. A inspiraci na jednoduše zhotovitelné svícny v podzimním duchu můžete čerpat např. v našem článku.
15.10.2013 14:00 |

Dýně a zase dýně

Dýně jsou klasikou nejen podzimního jídelníčku, své místo si také našly ve výzdobě našich zahrad a příbytků. Hitem pro podzimní dekorace jsou aktuálně okrasné dýně, ale ty se na výrobu svícnu příliš nehodí, takže v tomto případě raději využijte klasické dýně.

Dýňové svícny máme spjaty především se strašidly a Halloweenem, ovšem fantazii se meze nekladou, takže i menší dýně, např. se vzorem hvězdiček, mohou být efektivní ozdobou vašeho obydlí.

Svícen vyrobíte jednoduše. Na dýni si předkreslete tvar, který budete vyřezávat a naznačte víko. To vyřízněte jako první a poté polévkovou lžící vydlabejte dužinu. Ostrým nožem vyřízněte požadovaný tvar a dovnitř svícnu vložte čajovou svíčku v kalíšku.

OBRAZEM: Podzimní svícny
Fotogalerie

Sklo v kombinaci s přírodou nezklame

Pokud se nechcete trápit s vyřezáváním dýní, máme pro vás i jednodušší tip. Stačí použít jednoduše skleničky na víno nebo džus a několik suchých listů stromů, které na sklenici připevníte jutovým provázkem či jiným vhodným materiálem. Dovnitř vložíte svíčku a je hotovo. A pokud si dobře vyhrajete s barvami listů, efekt bude nepřehlédnutelný.

Jinou možnou variantou je použití širší sklenice a aranžmá listů, nebo jiného dekoračního materiálu, dovnitř a kolem.

Dekorace za pět minut

Přírodní materiály, jakou jsou listy, šišky nebo jeřabiny jsou ostatně sázkou na jistotu vždy. Pokud je vhodně naaranžujete společně se svíčkami na plochý obdélníkový tác nebo košík, máte působivou dekoraci bez námahy.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Wlasta | 3.12.2013 11:50

dekorace

Klára | 25.10.2013 12:59

Doplňky

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění