Podzimní dekorace: Zpříjemněte si ponurý čas světlem svíček | e15.cz

Podzimní dekorace: Zpříjemněte si ponurý čas světlem svíček

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nenechte si zkazit náladu podzimními plískanicemi a prodlužujícími se večery. Světlo svíček vás nejen rozptýlí, ale navodí i příjemnou pohodovou atmosféru. A inspiraci na jednoduše zhotovitelné svícny v podzimním duchu můžete čerpat např. v našem článku.

Dýně a zase dýně

Dýně jsou klasikou nejen podzimního jídelníčku, své místo si také našly ve výzdobě našich zahrad a příbytků. jsou aktuálně , ale ty se na výrobu svícnu příliš nehodí, takže v tomto případě raději využijte klasické dýně.

Dýňové svícny máme spjaty především se strašidly a , ovšem fantazii se meze nekladou, takže i menší dýně, např. se vzorem hvězdiček, mohou být efektivní ozdobou vašeho obydlí.

Svícen vyrobíte jednoduše. Na dýni si předkreslete tvar, který budete vyřezávat a naznačte víko. To vyřízněte jako první a poté polévkovou lžící vydlabejte dužinu. Ostrým nožem vyřízněte požadovaný tvar a dovnitř svícnu vložte čajovou svíčku v kalíšku.

Sklo v kombinaci s přírodou nezklame

Pokud se nechcete trápit s vyřezáváním dýní, máme pro vás i jednodušší tip. Stačí použít jednoduše skleničky na víno nebo džus a několik suchých listů stromů, které na sklenici připevníte jutovým provázkem či jiným vhodným materiálem. Dovnitř vložíte svíčku a je hotovo. A pokud si dobře vyhrajete s barvami listů, efekt bude nepřehlédnutelný.

Jinou možnou variantou je použití širší sklenice a aranžmá listů, nebo jiného dekoračního materiálu, dovnitř a kolem.

Dekorace za pět minut

Přírodní materiály, jakou jsou listy, šišky nebo jeřabiny jsou ostatně sázkou na jistotu vždy. Pokud je vhodně naaranžujete společně se svíčkami na plochý obdélníkový tác nebo košík, máte působivou dekoraci bez námahy.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video