Pohoda na balkoně | e15.cz

Pohoda na balkoně

Marcela Škardová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nenechte se omezovat prostorem a vychutnejte si krásné jarní počasí třeba i na miniaturním balkoně. Co přispěje k vašemu pohodlí a dobrému pocitu?

1. NÁBYTEK? IDEÁLNĚ SKLÁDACÍ

Kde hraje roli třeba i několik centimetrů, tam je nutné velice pečlivě vybírat nábytek. Pomůžou skládací židle a stoleček, který jen sklopíte - třeba k zábradlí, když ho zrovna nebudete používat.

2. STÍNĚNÍ SE V LÉTĚ HODÍ

Slunečník je bezvadný, ale nestačí pokrýt celou plochu. To naopak dokáže speciální markýza, která se montuje zpravidla do stropu a pomocí výklopných ramen nebo ocelových strun se spouští k zábradlí. Na ovládání postačí klika.

3. SVĚTLO NA SOLÁR

Světla jsou při večerním posezení na balkoně samozřejmě zapotřebí. V ideální variantě si pořiďte v současnosti populárn svítilny na solární energii, které se přes den na sluníčku nabijí. V úspornější variantě pak určitě postačí obyčejné lucerny. Přes den budou balkon zdobit, večer jemně posvítí. Anebo zkuste dekorativní řetězy. U solárního varianty se obejdete bez kabelů a zásuvek, světlo opět zajistí paprsky.

Bydlení, stavby, reality květenAutor: Ženy - E15

4. MÍSTO VYUŽIJTE CHYTŘE

Na bok sedací lavice přivažte textilní kapsář, abyste měli po ruce všechny potřebné maličkosti. Knížkou nebo časopisem počínaje a slunečními brýlemi konče.

5. KAM CO ULOŽIT?

Lavice s úložným prostorem nebo i s nástěnným panelem představují skvělou vychytávku do malých prostorů. Dovnitř uložíte například polštáře, sedáky a další venkovní textil, na panel můžete zavěsit drobné zahradní náčiní včetně konvičky.

6. ZÚTULNĚTE KVĚTINAMI

Příjemnou atmosféru na balkoně vytvoří květiny. Naším tipem jsou stromkové růže, které vaše posezení navíc krásně provoní. Po nákupu v zahradnictví je přesaďte do větší nádoby, kde budou mít prostor pro rozvoj kořenů, vhodný je hlinitopísčitý substrát s vysokým obsahem humusu. Růže milují slunečné stanoviště, ale v odpoledních hodinách jim zajistěte přistínění. Během sezony jim dopřejte speciální hnojivo pro růže, případně postřik proti padlí.

7. JAK VYUŽÍT STĚNY?

Na stěny panelákových lodžií se poličky umisťují obtížně, protože vrtání do panelů není právě snadné. Pomůže vám na zeď buď ukotvit dřevěnou předstěnu, na kterou pak můžete poličky zavěsit, anebo vytvořit jednoduchý systém podobný žebříku. A kdo opře skutečný žebřík, ten také nic nezkazí.

Na balkonové zábradlí se nabízí připevnit zástěnu, která vás ochrání před zvídavými pohledy okolí. Zástěny mají očka či otvory, jimiž se provlékne provázek, a jejich uchycení k zábradlí zvládne každý.

Článek vyšel v časopise Bydlení, stavby, reality.

Autor: Marcela Škardová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery