Pokojové květiny: Palma Phoenix | e15.cz

Pokojové květiny: Palma Phoenix

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak se starat o pokojové květiny co nejlépe, aby nám dlouho vydržely a zdobily náš byt? Dnes zaměříme svou pozornost na palmu Phoenix.

Popis: Je to  palma pocházející z Laosu s obloukovitě ohnutými listy, které rostou z malého kmínku. Tato palma může v i bytových podmínkách dosáhnout výšky okolo 3 metrů. Pokud nemáme vhodné místo, kupme si raději palmu malou, protože pokud dosáhne velkých rozměrů, nedá se sestřihávat.

Umístění: Rostlina vyžaduje světlé stanoviště nebo polostín. Pokud rostou ve stínu, jsou bledé a příliš vytáhlé. Nesnáší přímé slunce, v létě ji můžeme umístit na balkon, terasu či zahradu, ale pozor na sluneční paprsky, mohly by ji spálit.

Zálivka: Půda nesmí vyschnout, vyžaduje rosení a stálou vlhkost. Miska pod květináčem musí být stále naplněná vodou, aby kořeny nevyschly.

Hnojení: V zimě se rostlina nehnojí, jinak jednou za dva týdny hnojivem na okrasné květiny. Při nedostatku živin rostlině blednou listy.

Rozmnožování: Tato palma se množí semeny, trvá ovšem velmi dlouho, než doroste do požadované velikosti. Vzácně se  vytvoří odnož, ta se odřeže a s kořeny zasadí.

Poznámky: Palma se přesazuje až tehdy, pokud kořeny přerůstají z květináče a vždy na jaře, protože přesazování špatné snáší. Blednutí listů je důsledkem zálivky tvrdou vodou.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video