KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Pořizujete si saunová kamna do finské sauny? Tyhle 3 otázky byste si měli položit

Máte finskou saunu, nebo si ji budete teprve pořizovat? Pak se nezapomeňte poohlédnout i po kvalitních saunových kamnech. Aby se vám lépe vybírala, máme pro vás tři základní otázky, které vám pomohou zvolit ten správný typ.
Pořizujete si saunová kamna do finské sauny? Tyhle 3 otázky byste si měli položit
21.1.2016 7:00 |

Objednáte si odborníky, nebo si chcete naistalovat saunová kamna sami?

V zásadě existují dva druhy saunových kamen pro domácí finské sauny. První typ je vybaven klasickou zástrčkou, kterou vyvedete skrze otvor pro přívod vzduchu pod kamny a jednoduše zapojíte do zásuvky. Instalaci těchto saunových kamen tak zvládnete i sami a nemusíte si na jejich zprovoznění objednávat žádnou firmu.

Druhý typ saunových kamen pracuje namísto běžného napětí, které je v našich zásuvkách, s 380 V. A instalace je tím pádem o něco složitější. Pokud si tak kupujete 9 kW saunová kamna, měli byste si spolu s nimi zajistit i služby profesionálů, kteří vám je doma správně namontují.

Jaké teploty chcete v sauně dosáhnout?

Než si pořídíte saunová kamna, měli byste si dobře rozmyslet, jak vysokou teplotu chcete uvnitř finské sauny mít. Pro děti, starší osoby a saunovací začátečníky postačí 3,6kW kamna, která saunu vytopí za hodinku na příjemných 80 °C. Pokud ale chcete docílit vyšší teploty, pořiďte si rovnou 9kW saunová kamna, která vám nabídnou dokonalý saunovací zážitek. Mají už skutečně vysoký výkon, takže 100 °C dosáhnou už za 10 až 15 minut.

Chcete ovládat saunová kamna zevnitř sauny nebo zvenčí?

Nakonec si taky ujasněte, jestli chcete saunu ovládat zvenčí nebo zevnitř. Existují totiž saunová kamna s interním i externím ovládáním a některá mají dokonce ovládací panel vhodný pro vnější i vnitřní instalaci. Obojí má své výhody i nevýhody a je možné, že co vám nejvíc vyhovuje, poznáte až časem. Přesto se zkuste zamyslet a představit si, jak bude asi váš běžný saunovací rituál vypadat.

A pokud se nechcete saunovými kamny zabývat, ale o domácí relaxaci se nehodláte připravit, podívejte se na infrasauny. K nim už žádné další součástky nutně dokupovat nemusíte. Saunovací kabinu dostanete se vším všudy.

Autor článku: Inzerce
Zdroj: Ženy.cz

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění