Pořizujete si saunová kamna do finské sauny? Tyhle 3 otázky byste si měli položit | e15.cz

Pořizujete si saunová kamna do finské sauny? Tyhle 3 otázky byste si měli položit

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Máte finskou saunu, nebo si ji budete teprve pořizovat? Pak se nezapomeňte poohlédnout i po kvalitních saunových kamnech. Aby se vám lépe vybírala, máme pro vás tři základní otázky, které vám pomohou zvolit ten správný typ.

Objednáte si odborníky, nebo si chcete naistalovat saunová kamna sami?

V zásadě existují dva druhy saunových kamen pro domácí finské sauny. První typ je vybaven klasickou zástrčkou, kterou vyvedete skrze otvor pro přívod vzduchu pod kamny a jednoduše zapojíte do zásuvky. Instalaci těchto saunových kamen tak zvládnete i sami a nemusíte si na jejich zprovoznění objednávat žádnou firmu.

Druhý typ saunových kamen pracuje namísto běžného napětí, které je v našich zásuvkách, s 380 V. A instalace je tím pádem o něco složitější. Pokud si tak kupujete 9 kW saunová kamna, měli byste si spolu s nimi zajistit i služby profesionálů, kteří vám je doma správně namontují.

Jaké teploty chcete v sauně dosáhnout?

Než si pořídíte saunová kamna, měli byste si dobře rozmyslet, jak vysokou teplotu chcete uvnitř finské sauny mít. Pro děti, starší osoby a saunovací začátečníky postačí 3,6kW kamna, která saunu vytopí za hodinku na příjemných 80 °C. Pokud ale chcete docílit vyšší teploty, pořiďte si rovnou 9kW saunová kamna, která vám nabídnou dokonalý saunovací zážitek. Mají už skutečně vysoký výkon, takže 100 °C dosáhnou už za 10 až 15 minut.

Chcete ovládat saunová kamna zevnitř sauny nebo zvenčí?

Nakonec si taky ujasněte, jestli chcete saunu ovládat zvenčí nebo zevnitř. Existují totiž saunová kamna s interním i externím ovládáním a některá mají dokonce ovládací panel vhodný pro vnější i vnitřní instalaci. Obojí má své výhody i nevýhody a je možné, že co vám nejvíc vyhovuje, poznáte až časem. Přesto se zkuste zamyslet a představit si, jak bude asi váš běžný saunovací rituál vypadat.

A pokud se nechcete saunovými kamny zabývat, ale o domácí relaxaci se nehodláte připravit, podívejte se na infrasauny. K nim už žádné další součástky nutně dokupovat nemusíte. Saunovací kabinu dostanete se vším všudy.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video