Pozor na viditelnost: Co dělat, aby byl školák vidět | e15.cz

Pozor na viditelnost: Co dělat, aby byl školák vidět

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dlouhé večery v kombinaci s počasím pod psa. Nejnebezpečnější období v roce pro děti, které ze školy chodí samy, je v plném proudu. Jak školáka co nejvíce zviditelnit a předejít tak tragické nehodě? Pojďte se s námi podívat, co můžete udělat pro bezpečnost dítěte i vy.

Výrazné oblečení – bez něj to nepůjde

Pokud chcete, aby byla vaše ratolest dobře viditelná i za nejhorších povětrnostních a světelných podmínek, je důležité výrazné oblečení. Samozřejmě to neznamená, že dítě musí být oblečené jako do cirkusu. Stačí jeden hodně výrazný kousek. Co třeba barevná bunda? Děti se takové bundě nebudou bránit a vy můžete být o něco klidnější.

Pásky, odrazky, nášivky. Může s nimi být i legrace

Že nechcete nebo nemůžete do oblečení investovat větší částku? Máte i další možnosti. Vyzkoušejte třeba reflexní pásky nebo nášivky s dětským motivem. Jestli si s jehlou a nití nerozumíte, můžete pořídit i reflexní materiál, který na oblečení za několik vteřin nažehlíte.

TIP: Dokoupit lze i prvky, které bude dítě rádo nosit samo od sebe. A jaké to jsou? Třeba reflexivní náramky, které lze připevnit kolem zápěstí jedním švihem. Děti budou ochotně vybírat i reflexivní přívěsky na batoh nebo samolepky.

Školní batoh rozhodně nenechte stranou

Pro zvýšení viditelnosti pomůže také batoh vybavený reflexními prvky. Kromě nejrůznějších elementů a odrazek hraje důležitou roli také výrazná barva. Věděli jste, že i na přítomnost reflexivních materiálů existují normy? Některé kvalitní batohy ji překračují dokonce čtyřikrát. Při koupi takto propracovaného výrobku tedy můžete mít jistotu, že i s batohem na zádech bude váš malý poklad dobře vidět.

Nezapomeňte na pláštěnku

Za opravdu špatného počasí se může stát, že dítě schová batoh do pláštěnky, aby uchránilo knížky a sešity před deštěm. S tím ale zároveň ukryje všechny odrazky, které jsou na něm připevněny. Vyberte proto pláštěnku provedenou ve velmi výrazné barvě. Některé z nich mají dokonce reflexivní potisk. A pokud uvažujete, že pořídíte nový školní batoh, porozhlédněte se po modelu, jehož součástí je pláštěnka na míru.

Pravidla silničního provozu? Poučte svého školáka

Nebezpečí číhá především na nejmenší děti, které navštěvují první stupeň základní školy. Ty totiž ještě nemají v malíčku znalost pravidel silničního provozu. I když tedy svého školáka vyzbrojíte všemožnými odrazkami, bude to k ničemu, pokud neumí správně přecházet silnici nebo není dostatečně pozorný. Vezměte ho proto čas od času na dětské dopravní hřiště a při každé procházce trpělivě vysvětlujte, jak to na chodníku a silnici chodí.

A jak se staráte o viditelnost svého dítěte vy? Podělte se s námi o vaše tipy!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video