Pozvánka: Slavnostní křest knihy Afrika v nás | e15.cz

Pozvánka: Slavnostní křest knihy Afrika v nás

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vydavatelství Mladá fronta a galerie Le Court si Vás dovolují pozvat na slavnostní křest unikátní fotoreportážního cestopisu Lenky Klicperové a Václava a Olgy Šilhových s názvem Afrika v nás.

 Kniha představuje velkoryse pojaté snímky domorodých obyvatel a zvířat doplněné o reportážní texty. Trojice autorů, kteří se na daném projektu spojili poprvé, se dlouhodobě zaměřuje na oblast subsaharské Afriky.

Kniha Afrika v nás představuje subsaharskou Afriku ze dvou pohledů. Lenka Klicperová, šéfredaktorka časopisu Lidé a Země, se soustředí na příslušníky přírodních národů, jejichž svébytnost pod vlivem západní civilizace pomalu mizí, ale také zachycuje rychle se měnící každodennost běžných Afričanů. V jejích textech a fotografiích se objevuje silný reportážní prvek, část knihy je věnována válkou zasažené východní části Demokratické republiky Kongo.

Autor: Ženy - E15


Václav Šilha se specializuje na fotografování divoké přírody, jeho žena Olga, bývalá novinářka, pořízené fotografie v knize doplnila reportážními texty. Manželé fotografickými příběhy ukazují migrující stáda v národních parcích Keni a Tanzanie, velké kočkovité šelmy africké buše či ohrožené psy hyenovité, kteří obývají oblast Botswany. Výpravná publikace čtenářům představuje Afriku jako kontinent plný rozporů. Svým reportážním charakterem a nepopiratelnou krásou všech fotografií dokáže u každého vzbudit silné emoce.

O knize

„Napsat knížku o Africe, to je v dnešní době už hodně složitá věc. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud někdo chce ukázat Afriku takovou, jak ji ještě neznáme, musí se dostat až na dřeň, „na kost“, do duše i do srdce. To je cesta, která je dobrodružná tak, že jde o život, a nádherná tak, že je až na hranici našeho evropského chápání. Všichni tři autoři této knížky to dokázali. Pokud nemáte strach, můžete začít číst. Knížka Afrika v nás je jako celý ten nádherný kontinent – jednou si ji pustíte k tělu a navždy ji budete mít v srdci.“ Petr Horký, dokumentarista a cestovatelSlavnostní křest knihy za účasti autorů se uskuteční ve středu 24. listopadu 2010 v 15.00 hodin v galerii Le Court, Haštalská 1 – Kozí plácek, Praha 1. Knihu pokřtí dokumentarista a cestovatel Petr Horký.

18. listopadu 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery