Proč vybrat přírodní podlahové materiály? | e15.cz

Proč vybrat přírodní podlahové materiály?

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trh s podlahovými krytinami je opravdu široký a vybere si každý. Se širokým výběrem je ovšem problém, že je stále více obtížnější se v něm orientovat a vybrat si pak správně. Výrazně se vám to může ulehčit, pokud si zvolíte materiál, tedy zda přírodní nebo umělý. V následujícím článku najdete proč zvolit přírodní materiál.

Trendy fandí přírodě

Trendy, které panují v posledních letech v oblasti podlahových krytin a obecně v interiérovém designu, jednoznačně podporují a volí přírodní materiály. Podlahy z přírodních materiálů mají nová zpracování a minimalistické pojetí nebo naopak výrazné barvy a struktury, které mají až dekorativní funkci.

Kus a vůně přírody přímo v obýváku

Pouze přírodní materiály jako jsou dřevo nebo korek dokáží domácnost provonět, dodat místnosti na originalitě a vytvořit pocit tepla a domova. Zkrátka vnesou k vám domů kus pravé přírody. To vinylové nebo laminátové podlahy nedokáží. Navíc dřevěným podlahám se říká „generační“, protože vydrží funkční a krásné několik desítek let.

Laminatova plovouci podlaha Balterio Magnitude 545 dubAutor: Ženy - E15

Jasné barvy a dlouhá životnost

Přírodní materiál ale není pouze dřevo nebo korek, ale také len, konopí nebo bambus či vlna. Z těchto materiálů se vyrábějí unikátní koberce nebo běhouny, které jsou příjemně měkké, teplé a hrají všemi barvami, které si drží dlouhá léta. Dokáží rozzářit a zútulnit každou místnost.

Dřevo, korek nebo přírodní linoleum

Máte jasno a víte, že chcete přírodní materiál. Pak zůstává otázkou, jaký konkrétní typ to bude. Zda ve svém obývacím pokoji nebo kuchyni položíte dřevěnou podlahu, korkovou nebo přírodní linoleum.

Dřevo je tradice a luxus

Dřevo je na podlahy používáno odnepaměti a stále patří mezi neoblíbenější materiály, a to z mnoha důvodů. Prvním důvodem je široká nabídka sortimentu, který začíná u měkkých dřevin až po tvrdá dřeva, kdy každé z nich má své specifické vlastnosti, zbarvení, strukturu, vzor i výsledný design.

Plovouci podlaha Balterio Senator 430 Borovice michiganskaAutor: Ženy - E15

Dřevěné podlahy patří mezi nejodolnější podlahové krytiny a při správné a pravidelné péči vám vydrží po celé generace. Díky unikátnosti každého kusu dřeva vzniká i unikátní podlaha, která dodá interiéru na luxusu a originalitě.

V současné době je také možnost výběru pokládky dřevěné podlahy. Tradičním způsobem je přišroubování na rošt, ale stále více oblíbené jsou dřevěné plovoucí podlahy, kdy je pokládka snadná a zvládne ji každý.

Měkký a hřejivý korek

Korkové podlahy jsou neprávem opomíjené a je to velká škoda. Korek jako materiál nabízí spoustu vlastnosti, které žádná jiná podlahová krytina nenabídne. Má výbornou schopnost tlumit zvuky i hluk, ale také padající předměty nebo malé děti. Korek má mimořádnou schopnost držet teplo a je tak příjemný na dotek a nestudí.

Navíc jsou korkové podlahy mají jednoduchou pokládku a jsou hypoalergenní. Výrobci nedoporučují je umisťovat do vysoce frekventovaných místností, nebo do místností, kde je zvýšená vlhkost jako jsou koupelny nebo sklepy, tam se více hodí laminátové podlahy.

Nový a netradiční bambus

Novinkou na trhu jsou bambusové podlahy, která přicházejí s celou řadou výhod. Například s tím, že bambus je pevnější a odolnější než většina dřeva, je odolný proti vodě a je tak vhodný do kuchyně nebo koupelny. Bambus doroste do dospělosti během 5 let, je tak daleko lépe obnovitelný než je tomu u klasického dřeva.

Essentials 280T arcadia middle greyAutor: Ženy - E15

Vše na jednom místě

Všechny podlahové krytiny, o kterých v článku píšeme, najdete na e-shopu eAMADEO.cz. Tento e-shop, který působí na Slovensku, nabízí širokou nabídku všech druhů podlahových krytin, vhodného příslušenství i službu pokládky podlahy nebo koberce.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video