Půjčka do výplaty na léky a zdravotnické služby, hleděli byste na RPSN? | e15.cz

Půjčka do výplaty na léky a zdravotnické služby, hleděli byste na RPSN?

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak ovšem řešit situace, kdy chcete na jednu stranu pomoci svému dítěti z nejhoršího, na druhou stranu ale zrovna nevycházíte s penězi?

Nemocné a vyčerpané dítě, prázdná peněženka a nervy v „kýblu“ po několika bezesných nocích. Nepříjemná kombinace, jejíž hořkou chuť zažívají dnes a denně maminky ve všech koutech republiky. Zdraví dítěte se bohužel stalo jednou z věcí, kterou přímo ovlivňuje to, kolik máme peněz. Zatímco složenky a účtenky jako by nebraly konce, zdroje našich příjmů bývají velmi často omezené. Jak ovšem řešit situace, kdy chcete na jednu stranu pomoci svému dítěti z nejhoršího, na druhou stranu ale zrovna nevycházíte s penězi? Způsob tu samozřejmě je…

Toto je scénář skutečného příběhu, který v různých podobách zažila řada z vás.

Malá holčička, která kvůli silnému kašli nespala už několik nocí, stejně jako její maminka a otec. Doktoři jsou bezradní, rentgen plic – negativní, sérologie – negativní, vyšetření u pediatra – vše je OK, průdušky jsou čisté. Nepomáhají žádné přípravky, ať už jde o sirup na tlumení kašle či podporu vykašlávání. Výdaje na léky pomalu ale jistě šplhají do tisíců korun a to nepočítáme náklady na inhalátor za 2 000 Kč, který také moc nepomáhá. Dětská tvář z vyčerpání pomalu ale jistě bledne před očima, stejně tak, jako přibývá lesku v unavených očích. Poslední nadějí se pro unavené rodiče a vyčerpanou holčičku se, na doporučení jedné z babiček, stávají lázně v Bad Füssing v Rakousku, cca 250 km od Prahy.

Jenže, jen náklady na benzín a vstupné činí cca 2 000 Kč. Což není taková tragédie, tedy v případě, že dilema o jetí či nejetí neřešíte týden před výplatou. V takovém případě je každá rada drahá. Cestou do Rakouska a zpět byste se úplně vydali z peněz s tím, že čekat několik dnů, než přijde výplata, také nejde. Respektive, absolvování několika dalších probdělých nocí by bylo těžkou ranou nejen pro dítě, ale i pro rodiče.

Půjčka za cenu jedné lahvičky kapek proti kašli

V takové případě, a tady mi dámy dejte za pravdu, i chlap svolí k tomu, abyste si vzali krátkodobou půjčku do výplaty (tu si bere ten z rodičů, který má příjem ze zaměstnání či podnikání). RPSN kolem 2 800 % může vypadat hrozivě, ovšem v případě půjčky na 2 000 Kč (náklad na zpáteční cestu a vstupné) se splatností 7 dnů se jedná o přeplacení 133 Kč, což je zhruba částka, kterou byste v lékárně dali za jednu lahvičku kapek proti kašli.

Nevěříte? V tom případě zkuste při dalším podezření na laryngitidu (první, co napadne každého pediatra), které se následně prokáže jako neopodstatněné, navštívit termální lázně v Bad Füssing (pokud jste z Čech) či termální lázně v Györu (pokud jste z Moravy) a na cestu i vstupné si půjčte u Kouzelné půjčky. Věřím, že mi následně dáte dámy za pravdu vy i vaši partneři.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video