Řezané květiny | e15.cz

Řezané květiny

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V tomto období si jistě každý rád zpestří byt vázou s květinami. Jak to ale udělat, aby nám vydržely co nejdéle?

Květinám je třeba nejdříve seříznout konce stonků a pokud mají poškozené nebo povadlé některé listy, odstraníme je. Pak úplně celu kytici ponoříme do vody a asi hodinu je tam necháme. Do vázy napustíme vodu a po hodině ji do ní vložíme. Vodu je třeba každý den měnit a přitom vždy konce trochu seříznout.

Květiny jsou velmi citlivé na kolísání teplot, přechody z chladu do tepla jim nedělají dobře. Proto když je přineseme domů v chladném počasí, necháme je ještě chvíli zabalené v papíru, aby jim nebylo zima. Řezané květiny uvítají, když je budeme každý den stříkat vodou, ta jim nahradí rosu, kterou mají ve svém přirozeném prostředí.

Aby se květinám lépe dařilo, přidávají se do vody speciální prostředky, které se kupují v květinářství. Můžeme je ale nahradit například tabletkou rozpustného acylpyrinu nebo trochou soli. Pokud máme poupátka a chtěli bychom, aby se rychleji rozvinula, přidáme do vody kapku čpavku.

Když nám začínají květiny pomalu vadnout, ponoříme je celé na noc do umyvadla se studenou vodou a ráno jim pak znovu trochu seřízneme jejich stonky. Chcete-li si uchovat kytici na památku, můžete ji usušit a pak si udělat doma suchou vazbu. Svažte je po dvou nebo třech a sušte je na suchém a vzdušném místě, zavěšené květy směrem dolů.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video