S černou a bílou barvou koupelnu nepokazíte [fotoinspirace] | e15.cz

S černou a bílou barvou koupelnu nepokazíte [fotoinspirace]

Adam Dvořák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kombinace černé a bílé barvy se koupelnám hodí. Podívejte se na několik ukázek moderních koupelen, které vsadily na tuto barevnou variantu.

Když jsme rekonstruovali byt, nejvíc času jsme strávili výběrem obkladů a dlažby do koupelny. Variant je totiž nekonečné množství a neexistuje žádná ideální. Úplně stejné je to i se svítidly, ale na vlastní zkušenost s koupelnou jsem si vzpomněl, když jeden z velkých prodejců rozeslal médiím zprávu s fotoinspirací, jak by mohla moderní koupelna vypadat.

Stejně jako na jeho obrázcích jsme totiž doma nakonec zvolili černo (šedo) bílou kombinaci. Nakonec jsme uznali, že je univerzální, nadčasová a že nás za krátkou dobu neomrzí. U barevných kombinací jsme si tím vůbec nebyli jistí.

Černá a bílá vydrží

Podívejte se na několik ukázek z nabídek několika prodejců koupelnového vybavení, jak by mohla taková černobílá koupelna vypadat.

Dlažbu a mozaiku Zeus vyrobila Fineza, umývadlo a vanu má na svědomí designérské studio Triomini.

Zdroj: Siko koupelnyAutor: Ženy - E15

Pokud by byl lesklý obklad Black Lapatto příliš výrazný, dal by se případně zkombinovat s bílou variantou.

Zdroj: SaphoAutor: Ženy - E15

Zatímco na předchozí ukázce byl dominantní samotný obklad a na dalším vybavení koupelny jakoby ani nezáleželo, tady je to obráceně. Na nenápadném povrchu vyniká sanitární keramika, zde ze série Arquitect od Porcelanosa Grupo.

Zdroj: Los KachlosAutor: Ženy - E15

Lesklá bílá podlaha odlehčuje dojem z velmi výrazného a hrubého obkladu. Vybavení této koupelny tvoří keramika a skříňky ze série Strada od Ideal Standard.

Zdroj: Siko koupelnyAutor: Ženy - E15

Když je rovná zeď příliš nudná, mohou ji oživit vlny. Jako v tomto případě, kde jsou obklady Sea Silver a Sea Blanco od Porcelanosa Grupo.

Zdroj: Los KachlosAutor: Ženy - E15

Kdyby se kombinace černé, šedé a bílá zdála příliš fádní, stačí k ní přidat drobný doplněk s výraznou barvou.

Zdroj: JikaAutor: Ženy - E15

U doplňku ale nemusí být výrazná jen barva. Tvar topného tělesa Hand od Cordivari Design zaujme na bílé ploše úplně stejně.

Zdroj: Siko koupelnyAutor: Ženy - E15

Nejvíc ukáže internet

Další koupelnové inspirace v černé, šedé a bílé najdete nejlépe prostřednictvím internetového vyhledávače. Skvělá je služba Googlu pro vyhledávání obrázků: zadejte v ní anglicky black white bathroom a máte na zbytek dne o zábavu postaráno.

Nebo zkuste i jiné barvy. Líbí se vám víc červená koupelna, modrá koupelna, nebo by měla být základem bílá? Úplně stejně lze samozřejmě vyhledávat třeba i červené kuchyně, žluté ložnice nebo třeba moderní garáže.

Autor: Adam Dvořák

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video