S chytrostí a elegancí na předpověď počasí | e15.cz

S chytrostí a elegancí na předpověď počasí

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V dnešní moderní době, kdy je v interiéru stále více kladen důraz na design, eleganci a soulad barev i tvarů, je třeba dbát i na soulad jednotlivých doplňků. Dnes se podíváme, jak jsou na tom naši nerozluční pomocníci v předpovědi počasí – meteostanice a teploměry.

I přesto, že se nabídka teploměrů a meteostanic na českém trhu může zdát velmi nesourodá a najít produkty alespoň trochu podobné, aby ladily, je téměř nadlidský úkon, objevila se na pultech nabídka tří produktů, které všechny tyto požadavky splňují. Trojice teploměru a dvou meteostanic tak tvoří jednu řadu držící elegantní bílou linii produktu s decentním oranžovým podsvícením displeje. Společným jmenovatelem nejsou jen barevnost a linie, ale také vlastnosti jednotlivých produktů. U všech těchto tří modelů najdete hodiny řízené DCF signálem, budík s funkcí opakovaného buzení i výstrahu proti námraze. Meteostanice nebo teploměr vám tak mohou plně nahradit budík na nočním stolku a ještě než vstanete z tepla a pohodlí své postele, uvidíte, jak je na tom teplota venku. A protože jde k těmto modelům připojit až 3 čidla, můžete si srovnat teplotu před domem, za domem a třeba i v garáži. Nebudete tak již nikdy překvapeny, že máte zamrzlé přední sklo právě v okamžiku, kdy na poslední chvíli dobíháte k autu, protože jste ještě musely svým dětem připravit snídani či svačinu do školy.

Výběr tedy máme již za sebou a teď ještě několik pravidel, jak se správně o svou meteostanici nebo teploměr postarat, aby nám sloužily co nejdéle k plné spokojenosti a měřily správné hodnoty.

  1. Čidlo je dobré umístit nejlépe na severní stranu domu. Na jižní straně svítí slunce přímo na čidlo a teplota tak bývá zkreslená.
  1. Do čidel nepoužívejte nabíjecí baterie, mají nižší napětí (1,2 V). Nejvhodnější jsou tak alkalické baterie s napětím 1,5 V.
  • Mějte na paměti, že výška umístění čidla má přímý vliv na naměřenou teplotu. Teplota nad zemí a ve výšce několika metrů není nikdy stejná.
  1. Při výměně baterií vložte nové baterie do stanice i čidla a čidlo ponechte v blízkosti teploměru resp. meteostanice několik minut, než se na nich zobrazí údaj z čidla.

Dodavatelem meteostanic a teploměrů je společnost EMOS. Jejich produkty naleznete ve všech dobrých elektroprodejnách nebo na e-shopu.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video