Šeflera dlanitolistá (Schefflera arboricola) | e15.cz

Šeflera dlanitolistá (Schefflera arboricola)

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak se starat o pokojové květiny co nejlépe, aby nám dlouho vydržely a zdobily náš byt? Dnes zaměříme svou pozornost na Šefleru.

Popis: Šeflera má svůj původ V tropických zemích, kde se vyskytuje jako několik metrů vysoký strom. Z hladkého kmínku  vyrůstají dlouhé řapíky s paprskovitě složenými lesklými listy, které mohou být jasně zelené nebo žlutě skvrnité. V bytě dorůstá do výšky okolo 120 cm a šířky asi 60 cm.

Umístění: Tato rostlina má ráda světlé až slunné stanoviště bez přímého slunce, dobře snáší normální pokojovou teplotu okolo 20°C . V zimě potřebuje teploty mezi 12 a 18°C. Je to odolná rostlina, které nevadí průvan.

Zalévání: V zimě zálivku omezíme, jinak potřebuje pravidelně a vydatně zalévat, ovšem pozor na přemokření. Na dno květináče můžete nasypat vrstvu štěrku, aby mohl kořenový bal nasát dostatek vláhy, ale nebyl přemokřený. Vyhovuje jí  pravidelné rosení a otírání listů vlhkou houbičkou.

Hnojení: Hnojíme jednou za dva až tři týdny hnojivem pro pokojové květiny, v zimních měsících nehnojit.

Rozmnožování: Šeflera se rozmnožuje vrcholovými řízky, které necháme zakořenit ve vodě.

Poznámky: Přesazujeme podle potřeby na jaře a přitom můžeme zaštipovat vrchol, aby rostlina nevyrostla příliš do výšky. U velkých rostlin pouze vyměníme svrchní vrstvu zeminy za novu.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video