Snídaně v trávě | e15.cz

Snídaně v trávě

ZDROJ: Ženy - E15

Jana Vašáková (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak si užívá léto šéfredaktorka časopisu F. O. O. D. Jana Vašáková? Kam nejraději vyráží na piknik, co jí při tom nesmí chybět a na jaké osvědčené tipy sází?

Mým nejoblíbenějším místem pro piknik je zahrada. Nachází se na ní plno vzrostlých jehličnatých stromů, které zaručí stín i v nejteplejším letním poledni. Co mám ale na takovém piknikování nejraději, je blízkost kuchyně. Když na něco zapomenu, nebo si naopak na něco vzpomenu, dostanu chuť, tak jen vyběhnu schody a sáhnu. Pití mám vždy vychlazené.

Pak jsou dny, kdy s rodinou vyrazím na kolo nebo na procházku do parku. Mezi má nejoblíbenější místa patří Petřín, Letná a taky Vyšehrad. S sebou zabalím kromě deky na kousky nakrájené ovoce a zeleninu do krabiček. Napeču muffiny nebo ořechovou bábovku, udělám sendviče a občas podlehnu i manželovým řízečkům. Skvělá je k nim například taková bylinková bageta. Stačí ji jen nakrájet na plátky, v misce smíchat olivový olej se solí, pepřem, česnekem a čerstvými bylinkami. Zajímavou chuť dodá kůra a šťáva z limetky. Směsí potřete plátky bagety z jedné strany, skládejte k sobě a zabalte do alobalu. V troubě pečte při teplotě 120 °C asi 10 minut, stačí je zahřát a pak už si na nich jen pochutnat.

Na pikniku nesmí chybět ani pití, ideálně domácí limonáda nebo přírodní šťáva ředěná vodou. V poslední době je moderní kombinovat vodu s čerstvou mátou či meduňkou, kousky citronu nebo limetky a k tomu plátky okurky. Osvěžující nealkoholická bomba!

A teď, jak to všechno efektivně zabalit, aby jídlo nepodléhalo vnějším vlivům, hlavně vyšším teplotám, a taky dotěrné havěti, hmyzu? I když se to možná na první pohled jeví jako něco, co doma fakt nepotřebujete mít a stojí to peníze, pak, pokud opravdu milujete piknikaření jako já, pořiďte si tyhle vychytávky: Zaprvé termotaška, koš či termoboxy fakt nejsou od věci. Dobře těsní a je v nich jako v ledničce, v každém případě udrží teplotu vloženého pokrmu.

Skvělé jsou taky misky s dobře těsnícím víkem, které navíc obsahují příbor, nebo se do nich alespoň vejde. Na pití pak využijte termohrnky, případně termosku. Plastové kelímky mějte při sobě.

A v neposlední řadě ještě jedno klišé: nesmí chybět ani dobrá nálada, ještě lepší společnost a prázdný žaludek!

Článek vyšel v časopise Dieta

Autor: Jana Vašáková (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video