Snídaně v trávě | E15.cz

Snídaně v trávě

ZDROJ: Ženy - E15

Jana Vašáková (Dieta)

Jak si užívá léto šéfredaktorka časopisu F. O. O. D. Jana Vašáková? Kam nejraději vyráží na piknik, co jí při tom nesmí chybět a na jaké osvědčené tipy sází?

Mým nejoblíbenějším místem pro piknik je zahrada. Nachází se na ní plno vzrostlých jehličnatých stromů, které zaručí stín i v nejteplejším letním poledni. Co mám ale na takovém piknikování nejraději, je blízkost kuchyně. Když na něco zapomenu, nebo si naopak na něco vzpomenu, dostanu chuť, tak jen vyběhnu schody a sáhnu. Pití mám vždy vychlazené.

Pak jsou dny, kdy s rodinou vyrazím na kolo nebo na procházku do parku. Mezi má nejoblíbenější místa patří Petřín, Letná a taky Vyšehrad. S sebou zabalím kromě deky na kousky nakrájené ovoce a zeleninu do krabiček. Napeču muffiny nebo ořechovou bábovku, udělám sendviče a občas podlehnu i manželovým řízečkům. Skvělá je k nim například taková bylinková bageta. Stačí ji jen nakrájet na plátky, v misce smíchat olivový olej se solí, pepřem, česnekem a čerstvými bylinkami. Zajímavou chuť dodá kůra a šťáva z limetky. Směsí potřete plátky bagety z jedné strany, skládejte k sobě a zabalte do alobalu. V troubě pečte při teplotě 120 °C asi 10 minut, stačí je zahřát a pak už si na nich jen pochutnat.

Na pikniku nesmí chybět ani pití, ideálně domácí limonáda nebo přírodní šťáva ředěná vodou. V poslední době je moderní kombinovat vodu s čerstvou mátou či meduňkou, kousky citronu nebo limetky a k tomu plátky okurky. Osvěžující nealkoholická bomba!

A teď, jak to všechno efektivně zabalit, aby jídlo nepodléhalo vnějším vlivům, hlavně vyšším teplotám, a taky dotěrné havěti, hmyzu? I když se to možná na první pohled jeví jako něco, co doma fakt nepotřebujete mít a stojí to peníze, pak, pokud opravdu milujete piknikaření jako já, pořiďte si tyhle vychytávky: Zaprvé termotaška, koš či termoboxy fakt nejsou od věci. Dobře těsní a je v nich jako v ledničce, v každém případě udrží teplotu vloženého pokrmu.

Skvělé jsou taky misky s dobře těsnícím víkem, které navíc obsahují příbor, nebo se do nich alespoň vejde. Na pití pak využijte termohrnky, případně termosku. Plastové kelímky mějte při sobě.

A v neposlední řadě ještě jedno klišé: nesmí chybět ani dobrá nálada, ještě lepší společnost a prázdný žaludek!

Článek vyšel v časopise Dieta

Autor: Jana Vašáková (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.