Stolování s dětmi: 4 tipy, jak to zvládnout bez úhony | e15.cz

Stolování s dětmi: 4 tipy, jak to zvládnout bez úhony

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vyrážíte s dětmi do restaurace, nebo očekáváte návštěvu? A už předem se děsíte špaget rozházených po kuchyni? Vstávají vám chlupy, jen když si představíte pohledy ostatních hostů restaurace, až se vaše ratolest začne předvádět? Máme pro vás tipy, které vám i vašim dětem vše zpříjemní.

Trénujte

Berte děti s sebou do restaurací – jen tak se naučí, jak se správně chovat. Nečekejte ale, že zatímco si budete popíjet kafíčko a relaxovat, budou vaše děti ukázněně sedět a koukat do zdi. Musíte je zabavit a věnovat se jim. Nesmí se nudit.

Tip: Některé restaurace a podniky s dětmi rovnou počítají a mají pro ně připraveny dětské prostírání, židličky, koutky i dětské talíře. Jinde se ale s dětskou přítomností nepočítá, proto si předem zjistěte, zda podnik s dětmi počítá. Pokud chcete, přineste jim s sebou jejich oblíbenou vidličku, lžíci nebo milovaný dětský hrnek.

Připravte se

Předem s dětmi proberte, co návštěva restaurace obnáší. Během samotného jídla od dítěte můžete chtít, aby v klidu sedělo a jedlo, ale zatímco se bude na jídlo čekat, musíte se mu věnovat. Projděte se, nebo s sebou v tašce mějte připravené pastelky, papír, omalovánky či oblíbenou malou hračku, která dítě zabaví.

Tip: Pokud máte doma ratolest ve věku od dvou do čtyř let, najděte podnik, který je vybaven dětským koutkem či hřištěm. V tomto věku bývají děti nejméně zvladatelné.

Nenechte je v tom

Se stolováním děti potřebují pomoci. Tzv. americký způsob stolování, kdy dětem nejprve jídlo nakrájíme a necháme je jíst vše vidličkou, je velmi oblíbený. Zabrání totiž tomu, aby se nějaký ten kousek jídla dostal na stůl či dokonce na zem.

Buďte příkladem

A to nejen v restauraci. Pokud po svém dítěti v restauraci očekáváte dospělácké chování, ale doma ho sami nedodržujete, výsledku se nedočkáte. Tak zkuste doma odložit noviny, nikam neodbíhat a hezky společně jezte u jednoho stolu. Tak svým dětem vštípíte základy správného stolování a v restauraci se budou vaše děti chovat tak, jak jsou zvyklé z domova.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video