Svíčky ze včelího vosku | e15.cz

Svíčky ze včelího vosku

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Svíčky navozují příjemnou atmosféru. Pokud ale chcete mít jistotu, že doma nečicháte chemické výpary, pak sáhněte po svíčkách vyrobených ze včelího vosku.

Svíčky z pravého včelího vosku krásně voní po medu, mají zlatavou barvu a vydrží hořet déle, než svíčka z klasického vosku. Domácnost příjemně provoní a hoření není doprovázeno nepříjemnými zplodinami a pachy.

Včelí vosk byl už odpradávna cenným produktem, ze kterého se vyráběly svíčky. Dnes se používá také v kosmetice a lékařství.

Autor: Ženy - E15
Včely vylučují vosk žlázami a používají ho ke stavbě plástu, který sestává ze šestihranných buněk, kam včely ukládají novorozence, med a zásoby vosku. Vosk má většinou žlutou až žlutohnědou barvu, ale podle toho, z čeho byl sbíraný pyl, může být i narůžovělý nebo zelenkavý.

Včelí vosk se z plástů dostává tak, že se plásty roztaví a vyčistí. Vylisovaná mezistěna s obrysy buněk se vrátí zpět do úlu a z přebytků se vyrábí svíčky. Svíčky ze včelího vosku ionizují ovzduší a tak by se měly zapalovat tam, kde jsou elektrické přístroje jako televize a počítač. Pohlcují i pach tabákového

Autor: Ženy - E15
dýmu.

Včelí vosk je opravdu vzácná přírodní látka s uklidňující vůní, takže svíčka z něj vyrobená je nejenom krásným dekoračním předmětem, ale zároveň i léčivým doplňkem. Na včelím vosku se výborně peče a jeho žvýkáním si čistíte chrup od zubního kamene, nikotinového povlaku a  zároveň si ulevíte od zánětu čelistní dutiny. Včelí vosk se také používá hojně v kosmetice jako součást krémů a výživným masek a jako prostředek k depilaci.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video