Tipy na dárky pro čtení a poslech [Vánoce 2014]

Rozbalit si pod stromečkem knihu je slavnostní chvíle a velký zážitek. Zvlášť pokud se ten, kdo nás obdaroval, strefil do našeho přání a vkusu. Podívejte se s námi na knížky a CD, kterými můžete potěšit své blízké.
Tipy na dárky pro čtení a poslech [Vánoce 2014]
1.12.2014 11:00 |

Taky máte rádi vůni, kterou cítíte, když otevřete novou knihu? Těšíte se na hodiny strávené jejím čtením a představujete si, co vás s ní čeká? Jste vášnivými čtenáři? Pokud ano, dopřejte stejné pocity i svým nejbližším a darujte jim knihu.

Novinky

Po strništi bos - Zdeněk Svěrák

Inspiraci ke své knize hledal autor, známý herec, režisér a scenárista Zdeněk Svěrák, ve vzpomínkách na své dětství. Autentické vzpomínky jsou vyprávěny z pohledu sedmiletého chlapce.

„Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.“ Zdeněk Svěrák.

Vydavatelství Fragment, cena 229 Kč

Po strništi bos - Zdeněk Svěrák Po strništi bos - Zdeněk Svěrák

Můj život po životě - Michal Viewegh

Pětadvacátá kniha známého českého autora Michala Viewegha je popisem událostí a dramatických prožitků, které jej potkaly v posledních dvou letech. Na konci roku 2012 mu praskla aorta a jen zázrakem přežil téměř jistou smrt. Avšak s následky, se kterými se musel potýkat a vyrovnává se dodnes. Život se mu změnil a těžkou zkouškou prošla i jeho rodina. To, co jej udržovalo při síle a dodávalo mu naději, bylo psaní. Výsledkem je kniha Můj život po životě.

Vydavatelství BETA Dobrovský, cena od 229 Kč

Můj život po životě - Michal Viewegh Můj život po životě - Michal Viewegh

Křížem krážem aneb Dobrodružství potulného muzikanta - Zdenek Merta

„Na cestách jsem zažil a viděl krásné věci a potkal velmi zajímavé lidi, ale o tom tahle knížka není. Tohle nejsou žádné paměti, jenom zábava. Pozoruhodné však je, že se to všechno opravdu stalo.“ Tak charakterizuje svou knihu Zdenek Merta, který poutavým způsobem popisuje své zážitky z cest nejen po Evropě, ale i po USA, Číně, Petrohradu nebo třeba výlet na Kostariku a do Indonésie.

Vydavatelství Mladá fronta, cena 172 Kč

Křížem krážem aneb Dobrodružství potulného muzikanta - Zdenek Merta Křížem krážem aneb Dobrodružství potulného muzikanta - Zdenek Merta

Knihy pro ženy

Kufr paní Sinclairové - Louise Waltersová

Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války…

Vydavatelství Mladá fronta, cena od 217 Kč

Kufr paní Sinclairové - Louise Waltersová Kufr paní Sinclairové - Louise Waltersová

Buď se mnou - Lynn J.

Tereza (Tess) Hamiltonová prožívá drsný rok - zamilovala se do nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jase a Tess se před rokem políbili a přesto, že to byl jen polibek, od té doby má jeden druhého pod kůží….

Vydavatelství Baronet, cena od 239 Kč

Buď se mnou - Lynn J. Buď se mnou - Lynn J.

Vypravěčka - Jodi Picoultová

Kontroverzní román o vině a trestu americké autorky vypráví o Sage, jež pochází z rodiny s židovskými kořeny. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem, který ji požádá, aby mu asistovala při spáchání sebevraždy, neboť ho tíží svědomí. Jako důkaz jí vypráví svůj příběh o svém působení v SS i koncentračních táborech během druhé světové války.

Vydavatelství IKAR, cena od 319 Kč

Vypravěčka - Jodi Picoultová Vypravěčka - Jodi Picoultová

Knihy pro děti

Náramky z gumiček - Sandra Lebrun

Velký hit - vytváření náramků– představuje a přibližuje kniha Náramky z gumiček. Popisuje základní techniku pletení, krok za krokem vám pomůže vyrobit si své originální náramky v různých barevných variantách. Obsahuje 20 vzorů a návod na jejich zhotovení.

Vydavatelství Víkend, cena 119 Kč

Náramky z gumiček - Sandra Lebrun Náramky z gumiček - Sandra Lebrun

Pinocchio – pohádka a puzzle

Leporelo s krásnou pohádkou o dřevěném panáčkovi Pinocchiovi v netradiční podobě - obsahuje i šest hezkých obrázků z puzzle, které jsou přímo součástí příběhu. Děti se tak při čtení zároveň pobaví.

Vydavatel Ottovo nakladatelství, cena od 79 Kč

Pinocchio – pohádka a puzzle Pinocchio – pohádka a puzzle

O Koblížkovi a jiné pohádky - Kocmanová Ivana, Marešová Jarmila

Kniha obsahuje tři veselé pohádky. Ty jsou psané tak, že některá slova jsou nahrazena obrázky. Dítě si tak rozvíjí fantazii a slovní zásobu, neboť rodič mu předčítá text a dítě jej doplňuje poznáváním obrázků.

Vydavatelství AXIOMA, cena od 69 Kč

O Koblížkovi a jiné pohádky - Kocmanová Ivana, Marešová Jarmila O Koblížkovi a jiné pohádky - Kocmanová Ivana, Marešová Jarmila

Dárky pro poslech

Vedle knížek jsou také velmi populárním vánočním dárkem zvukové nosiče. Podívejte se do našich tipů, třeba vás některý zaujme a potěšíte dobrým nápadem.

Dům v Bretani (CD) - Marta Davouze

Humorně laděné příběhy autorky, která po padesátce najde novou lásku a přestěhuje se z rodného Česka do Francie, kde začne nový život. Jméno Marty Davouze není neznámé, dlouho působila jako jedna z význačných osobností pražské kulturní sféry, byla redaktorkou, publicistkou a ředitelkou Centra Franze Kafky.

Vydavatelství Mladá fronta, 224 Kč

Dům v Bretani (CD) - Marta Davouze Dům v Bretani (CD) - Marta Davouze

Co si vyprávějí andělé (CD) - Pavel Brycz

I obyčejný lidský život je zázrak, který anděl dostal při vašem narození za úkol chránit. Seznamte se teď všichni se svými strážnými anděly. Zamilujete si je tak, jako oni vás už dávno milují. CD obsahuje vyprávění pěti andělských příběhů ze stejnojmenné knihy. Čte Aleš Procházka.

Vydavatelství Mladá fronta, 149 Kč

Co si vyprávějí andělé (CD) - Pavel Brycz Co si vyprávějí andělé (CD) - Pavel Brycz

Václav Neckář – Mezi svými (CD)

Vůbec první Václavovo vánoční album je na světě. Dva roky po albu Dobrý časy, kterým se po vážné nemoci vrátil na hudební scénu, vydává CD, které obsahuje zcela původní materiál a na kterém spolupracoval kromě svých tradičních autorů i s mnoha mladšími. Hlavním motivem je téma Vánoc, ale objevují se zde i nahrávky o běžném životě, mezilidských vztazích, samotě, lásce, víře a naději. Jako perlička se na albu objevuje historicky první duet s Martou Kubišovou nazvaný Noc.

Cena od 299 Kč

Václav Neckář – Mezi svými (CD) Václav Neckář – Mezi svými (CD)

MIG 21 - ALBUM / CD

Přestože Kapela MIG 21 pilně koncertuje, nové album nevydala již 10 let. Na svět tedy přišlo po dlouhé odmlce nové CD s názvem ALBUM. Co dodat? Snad jen to, že autorem veškerých textů písní MIG 21 je frontman a zpěvák skupiny Jiří Macháček a hudby Tomáš Polák.

Cena od 269 Kč

MIG 21 - ALBUM / CD MIG 21 - ALBUM / CD

Chinaski – Rockfield (CD)

Rockfield je dalším albem jedné z našich nejpopulárnějších kapel. Zajímavostí bezesporu je to, že se celé nahrávalo se ve stejnojmenném studiu Rockfield v britském Walesu. Chinaski letos oslavila 20 let své existence a album slibuje pro své fanoušky jen to nejlepší.

Cena od 269 Kč

Chinaski – Rockfield (CD) Chinaski – Rockfield (CD)

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění