Trendy pro váš interiér: Efektivní hra s obrazy | e15.cz

Trendy pro váš interiér: Efektivní hra s obrazy

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obraz je mocnější slova. Zvláště najdete-li pro něj vhodné místo na stěně a stylový rám. Přinášíme vám inspiraci, designérské triky i užitečné rady, které umožní vašim fotografiím a obrazům vyniknout.

Volba obrazu, rámu i jejich zasazení do celkové podoby interiéru je otázkou osobního vkusu. Určitě se ale vyplatí znát několik zásad, jež budou fungovat kdekoli.

Jasnou trefou do černého je jednoduchý černý rám bez ozdob. Vypadá dobře kdekoli a rozumí si s klasickými i moderními obrazy, fotkami, plakáty a levnějšími tisky. Použít ho lze také v případě, že si chcete doma vytvořit snadno a rychle malou galerii. Velký výběr levnějších, ale přesto hezkých kousků najdete v IKEA, Kika, Hornbachu a podobně.

Kouskem umění nemusí být pouze obraz, může jím být i samotný rámeček. Pokud jste ochotni do rámu investovat více než dvě stovky, zkuste vsadit na neokoukaná a hravá řešení, která povznesou výsledek na zcela jinou rovinu. Hrát si můžete s barvou rámu i podkladového papíru. Velmi šťavnatý výsledek přinese například kombinace založená na kontrastu, například černého rámu se sytě zelenou.

Nebraňte se ani použití fluorescenčních barev. Velmi stylově vypadá například spojení bílé, černé a růžové. Velmi originální spojení vytvoříte, pokud abstraktní moderní umění zasadíte do starožitného rámu. Nemusíte pro něj hned do rámařství. Velmi zajímavé kousky s patinou seženete ve výprodejích, v bazarech nebo na bleším trhu.

Stylová galerie

  • Pokud si chcete vytvořit doma stylovou fotogalerii, snažte se sjednotit podobu rámečků. Spojujícím prvkem může být barva nebo tvar rámečku. Vůbec nejjednodušším způsobem, jak se vyhnout chaosu, je sázka na rám v jedné barvě.
  • Velmi příjemně vypadá, když pověsíte rozmanité rámečky okolo centrální linie.
  • Zkuste zkombinovat rámečky ve dvou i více barvách. Elegantního přechodu mezi nimi docílíte, pokud vždy jeden z obrazů doplníte barevným podkladovým papírem – ideálně v té z barev, která je výraznější.

Tipy a dobré nápady

  • Vždy používejte podkladový papír pod obrázek jako bariéru mezi rámem a stěnou. Vyhnete se tak zahnědlým skvrnám i poškození oblíbeného obrazu.
  • Dopřejte si neokoukaná řešení. Velmi dobře funguje například kontrastní spojení starého rámu s patinou s moderní grafikou nebo minimalisticky pojatým obrazem.
  • Rámeček nemusí být vždy ze dřeva, kovu nebo plastu. Vtipně bude vypadat netradiční rámeček vytvořený třeba pomocí samolepící designové pásky.

Kolik za to?

Pořizovací náklady na rám pro oblíbený obraz se mohou velmi lišit. Záleží na tom, kam pro něj zamíříte. Nejlevněji, často i do 100 korun, nakoupíte v hobbymarketu.

V obchodě s designovými doplňky obvykle nakoupíte od 270 do několika tisíc korun. Nejnákladnější cestou k hezkému obrazu je nechat si vyrobit rám na zakázku u specializované firmy. Na kolik vás rám na míru vyjde, záleží na velikosti obrazu, zvoleném materiálu, povrchové úpravě i typu zasazení obrazu do rámu.

Galerii si můžete vytvořit i doma. Nejsnáze ji poskládáte z jednoduchých rámů s černým okrajem

Článek vyšel v časopise Bydlení

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video