Vánoční dekorace krok za krokem: Originální aranžmá podle floristky | e15.cz

Vánoční dekorace krok za krokem: Originální aranžmá podle floristky

Petra Škarková, Abecedazahrady.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve spolupráci s webem Abecedazarady.cz jsme vás nachystali návod na netradiční vánoční dekoraci, která zaručeně zaujme každou návštěvu... Postup pro vás exkluzivně připravila Viola Zeithamlová, vítězka floristické soutěže Brněnská růže 2010.

Dekorace: hvězdičkové komínky z březového dřeva

Nejdříve si pečlivě připravte veškerý materiál, který je k výrobě dekorací třeba, abyste mohli nerušeně pracovat a později nezjistili, že vám něco chybí; foto: Viola Zeithamlová Veškeré potřeby, jež jsme při práci použili, zakoupíte ve floristických nebo hobby prodejnách.

Co je zapotřebí:

  • 8 dřevěných koleček (nejlépe z březového polena);
  • 4 adventní svíčky dle vašeho vkusu (od 20 Kč za 4 kusy);
  • šlahounky přísavníku nebo nějaké jiné liány zbavené listů;
  • umělé plody, například jeřabiny (94 Kč za balíček 144 kusů);
  • dekorační drátek (od 3 Kč za metr);
  • ozdobná šňůrka (přes 3 Kč za metr);
  • papírová rolička (můžete použít tu, co na ní bývá namotaný alobal nebo potravinářská fólie);
  • dřevěné hvězdičky nebo jiné ozdoby (8 Kč za balení 10 kusů);
  • 4 malé hřebíčky;
  • tavná pistole.

Jednoduchý postup lehce zvládnete

Do středu každého dřevěného kolečka přitlučte malý hřebíček a uštípněte mu hlavičku – tím vznikne bodec na svíčku. Z papírové roličky nařežte čtyři díly. Mohou mít stejnou (doporučuji asi čtyřcentimetrovou) i různou velikost, záleží na vás.

Vzniklé papírové špalíky přilepte potom postupně tavnou pistolí vždy mezi dvě dřevěná kolečka tak, aby to se hřebíčkem bylo nahoře – hřebík směřuje do výšky. S tavnou pistolí pracujte opatrně, a pokud se vám hmota dostane na kůži, ihned ji zchlaďte studenou vodou, aby nevznikla popálenina. Nakonec hmotu opatrně sloupněte.

Foto: Viola ZeithamlováAutor: Ženy - E15

Umělé jeřabiny odstřihněte, abyste mohli použít jednotlivé bobulky. Na ozdobný drátek navažte umělé plody, aby vytvořily řetízek. Za jednotlivými bobulkami nechávejte libovolný odstup. Vezměte šlahouny přísavníku (nebo vámi vybrané rostliny) a omotejte je kolem papírových roliček. Stejně postupujte s drátkem s umělými jeřabinami, který vše zpevní.

Foto: Viola ZeithamlováAutor: Ženy - E15

Svícny lze použít samostatně a stejně tak mohou tvořit celek. Aranžmá dokončete pomocí ozdobné šňůrky a dřevěných hvězdiček, které snadno přilepíte tavnou pistolí. Na konec nezbývá než napíchnout svíčky a vybrat pro váš výtvor to nejlepší místo.

Autor: Petra Škarková, Abecedazahrady.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video