Vánoční dekorace krok za krokem: Vánoční hvězda s vůní skořice | e15.cz

Vánoční dekorace krok za krokem: Vánoční hvězda s vůní skořice

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Květina Poinsettia známá jako vánoční hvězda je ideální pro vytvoření slavnostní atmosféry. Vánoční stůl lze však ozdobit i jinak než klasickou květinou v květináči. Podle našeho návodu si vykouzlíte netradiční aranžmá s typickou vůní Vánoc.

Pro exkluzivní dekoraci si vyberte řezané květy vánoční hvězdy. K dostání jsou od sytě červených, šarlatových, pastelově růžových či lososových až po dvoubarevné odrůdy.

Dále budete potřebovat:
bochánek mechu, který lze koupit v prodejnách chovatelských potřeb,
zelený vázací drát,
plastový sáček,
svazek skořice (dlouhé 30 cm) 
lepicí pistoliNejprve zpracujeme mechovou podložku pro aranžmá. Nejlépe se pracuje s dlouhým mechem z rašeliníku, z něhož vytvoříme váleček, který důkladně omotáme vázacím drátem, ale neutahujeme moc, protože do podložky budeme zapichovat stonky vánoční hvězdy.

Autor: Ženy - E15

Jednak se podložka nebude rozpadat a podrží si stálý tvar, a za druhé drát aranžmá zatíží jako závaží, aby drželo stabilitu a nepřevrátilo se. Velikost válečku by měla být asi dvě třetiny délky skořicových tyčinek.


Obal mechové podložky vytvoříme z tyčinek skořice, které k sobě svislou stranou lepíme lepicí pistolí tak, aby základna zůstala rovná, horní okraj skořice můžeme nechat v různé délce. Počítejme s tím, že obal by měl být o něco větší než mechový bochánek, neboť mech nasáklý vodou o něco zvětší svůj objem a kromě toho bochánek vložíme do plastového sáčku, který opět zakryjeme mechem, aby sáček nebyl zvenčí vidět.

Autor: Ženy - E15

Obal odložíme stranou, mech vložíme do plastového sáčku a necháme jej nasáknout vodou a opatrně sáček překryjeme tenkou vrstvou mechu, kterou omotáme drátem.

Autor: Ženy - E15


Než začneme do mechové podložky aranžovat květy, po seříznutí stonek poinsettie krátce ponoříme do vroucí vody nebo jej ožehneme nad plamenem svíčky, což zabrání vytékání mléčné tekutiny ze stonku.

Autor: Ženy - E15


Připravené aranžmá vložíme do voňavého obalu ze skořice a umístíme je na stůl. Odřezky skořice můžeme svázat do miniaturních svazečků a využít je jako dekorativní doplněk.

Foto: Stars for Europe

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video