Vůně pohody | e15.cz

Vůně pohody

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vůně nás ovlivňují tak silně, že nás pak při vzpomínkách doprovázejí po celý život. Možná si dodnes pamatujete babiččin jablečný koláč se skořicí, jehož neodolatelná vůně vás vždycky zahřála. Pokud zatoužíte po domácí romantické náladě nebo potřebujete uklidnit duši, zapalte si knot vonné svíčky.

Při nedostatku slunečního světla a v měsících, kdy více cítíme únavu a jsme prokřehlí, na sebe nechte působit aroma pečených jablek, skořice hřebíčku, muškátu, karamelu a ořechů, které zahřejí a zklidní. K rozjímání a snění ukolébá mystická vůně kadidla nebo uklidňující aroma sálajícího dřeva.

Když vám „nesednou“ silnější ovocné a kořenité vonné esence, osloví vaši duši bukety jarních květin a rozkvetlých stromů, které jsou jemné a osvěžující. Aroma bílých květů nebo citrusů vnese do vaší duše pokojnou harmonii a pocit čistoty. Vonné esence z bílých květů se promění v akord jemnosti a zklidnění.

Za luxusní vonné svíčky si sice připlatíte, ale čisté rostlinné esenciální oleje v kvalitním sójovém a palmovém vosku vám nezpůsobí bolest hlavy, jako se to může stát u uměle vytvořených esencí. Zkuste svou vlastní vonnou kompozici a zapalte třeba dvě svíčky najednou. Rozložte je na více místech a dál od sebe. Svíčky mohou být z různých „vonných rodin“, jedna třeba květinová a druhá dřevitá. Váš originál se pak rozprostře uprostřed místnosti.

Svíčku nejlépe využijete tak, že necháte vosk rozpustit až ke kraji sklenice. Nepalte ji v průvanu nebo na nerovné ploše a knot zastřihujte na délku tří milimetrů.

Článek vyšel v časopise Dieta

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video