Vychytávky v kuchyni: i vaření může být zábava | e15.cz

Vychytávky v kuchyni: i vaření může být zábava

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přemýšlíte, co vám ještě schází v nové kuchyni, nebo sháníte originální dárek pro kamarádku? Inspirujte se současnými trendy v domácí přípravě jídel. Odstřeďování salátu přinese do vaší kuchyně vtip a hravost a při odpeckování třešní na zavařování zavzpomínáte na léta strávená na chalupě a na babičku v zástěře.

Příprava některých jídel, zejména těch zdravých, nebývá zrovna zábavná. Pokud si ale do kuchyně pustíte hravý moderní design v podobě originálních kuchyňských doplňků, svůj názor rychle změníte. Nejen, že si zpříjemníte práci u plotny, ale třeba do kuchyně nalákáte zvědavé pomocníky, kteří si budou chtít vyzkoušet zajímavou novinku.

Salát už nikdy nebude nuda

Také se vám nedaří nadchnout rodinu pro zdravou zeleninovou stravu? Zkuste je zapojit do vaření. Například příprava salátu je jednoduchá, rychlá a může být i zábavná.

Začněte listovým salátem – nakrájet či natrhat, omýt a hlavně dobře osušit. Tento úkol zvládne i odrostlejší dítko, kterému svěříte odstředivku na salát. Jedna taková, se značkou Eva Solo, má tvar kyblíku, ve kterém listy opláchnete, vodu vylijete a pak s ní podle pokynů výrobce zatočíte jako s kabelkou, čímž salát dokonale odstředíte.

Odstředivka na salátAutor: Ženy - E15

Ochucení salátu svěřte hlavě rodiny. S nádobou na výrobu dresinku od výrobce Chef’n se o výsledek nemusíte bát. Nádoba upoutá stylovým designem i několika odměrkami na různé salátové zálivky. Postupně přiléváte olivový olej, ocet balsamico a další ingredience podle receptu či vlastní chuti a pak už jen stisknutím páčky dokonale promícháte a přidáte na salát. A máte hotovo – ještě nezapomeňte na vkusné servírování, protože jak víme, jí se i očima.

Zavařování je opět v módě

Je jisté, že poctivou zavařeninu, jakou dělávaly naše babičky, v obchodě jen tak neseženeme. Džem bez umělých barviv, aromat a dalších zbytečných přísad se stal luxusem. Proč ho ale své rodině nedopřát?

Ať už se pustíte do výroby povidel, nebo třešňové marmelády, určitě oceníte odpeckovač na ovoce. Ušetří nejen váš čas, ale také manikúru, kterou by jinak obarvila ovocná šťáva.

VykrajovátkoAutor: Ženy - E15

Pokud jste zdědili recepty po babičkách, možná vás překvapí, že očištěné ovoce stačí jen prosladit cukrem, povařit a naplnit do sklenic. Opravdu je to tak jednoduché, a pokud si v poslední fázi pomůžete trychtýřem na džem, nečeká vás ani dlouhé uklízení ulepené linky a zavařovacích sklenic.

Noví styloví pomocníci vám v kuchyni nejdříve udělají velkou radost, ušetří spoustu práce a časem už si bez nich nebudete umět svou kuchyň ani představit.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video