Výherci soutěže o Praktický slovník medicíny | e15.cz

Výherci soutěže o Praktický slovník medicíny

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Deváté, rozšířené vydání lékařského výkladového slovníku pro širokou veřejnost obsahuje více než 11.000 hesel. Srozumitelný výklad doplněný příklady a ilustracemi umožňuje porozumět tomu, co lékař píše a říká, tj. lékařským zprávám, nálezům apod.

Čtenář také získá jistotu, jak odborné pojmy vyslovit a jak je používat. K proniknutí do jazyka medicíny dále přispívá přehled a výklad lékařských zkratek i vysvětlení slangových výrazů užívaných zdravotníky.

Hesla zahrnují orgány lidského těla, jejich funkce a poruchy, popis několika set nemocí a syndromů, jejich příznaků, lékařských vyšetření a různých způsobů léčby, přibližně 1500 hesel se vztahuje k lékům.

Autor: Ženy - E15Pozornost je věnována zvláště nemocem srdce a cév (infarkt myokardu, angina pectoris, vysoký krevní tlak), zhoubným nemocem (nádory, leukemie), cukrovce, nemocem žláz s vnitřní sekrecí, kožním nemocem, ženským nemocem, duševním chorobám (včetně různých závislostí) či poruchám v oblasti sexuality.

Významnou oblastí je těhotenství a porod, velký počet hesel se týká vrozených nemocí a poruch. Poučné a zajímavé bývá také vysvětlení původu slov (etymologie), kterým jsou mnohá hesla doplněna.

     

Soutěžní otázka:


Co je to vankomycin a k čemu se používá? (Nápovědu naleznete na slovniky.cz)

Správná odpověď:
Vankomycin je glykopeptidové antibiotikum, používá se např. proti stafylokokům, enterokokům u závažných či rezistentních infekcí. Např. Lyphocin, Vancocin


Výherci:

Jitka Hoglová, Holešov, Radmila Vlčíková, PřerovSlavomír Kostka, TřinecVýhercům srdečně gratulujeme!

6 . července 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video