Yucca | e15.cz

Yucca

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak se starat o pokojové květiny co nejlépe, aby nám dlouho vydržely a zdobily náš byt? Dnes zaměříme svou pozornost na Yuccu.

Název: Yucca

Popis:
Je to rostlina se silným dřevnatějícím kmenem a dlouhými, ostrými listy. Její domovinou je USA a Mexiko. V květináči odpovídající velikosti může dosáhnout výšky 2m, roste však poměrně pomalu, proto pokud chceme těchto rozměrů doma dosáhnout, pak při nákupu volíme spíše větší rostliny. Pokud pak její výška přesáhne možnosti bytu, lze ji seříznout vrchol, který zase znova obrazí. V pokojových podmínkách kvete jen velmi vzácně.

Umístění: V bytě potřebuje čerstvý vzduch a dostatek světla, jinak ji mohou žloutnout spodní listy. V letních měsících se daří yucce i na slunném balkoně nebo terase. Přes zimu má ráda teploty nižší, ne však pod 10 stupňů.

Zalévání: Yucca potřebuje po celý rok zalévat stejně, ovšem zálivky ubereme v zimních měsících. Pozor na přemokření, mezi jednotlivými zálivkami je třeba, aby půda dostatečně vyschla. Vodu si drží ve svém kmeni.

Hnojení: Hnojíme v létě jednou za 2 týdny hnojivem pro květiny, v zimě nehnojíme.

Rozmnožování : Yucca se množí odnožemi nebo kmínkovými řízky (minimálně 10 cm dlouhými), ty pak zapichujeme řeznou plochou dolů do půdy, přičemž místa řezu je vhodné posypat stimulátorem. K přesazování používáme běžný hlinitý substrát, při množení jeden díl rašeliny a jeden díl písku.

Poznámky : Při příliš vydatné zálivce může kmínek napadnout hniloba. Naopak při vyschnutí substrátu se objevují hnědé špičky listů.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video