Zahradní architekt dokáže s pozemkem divy | e15.cz

Zahradní architekt dokáže s pozemkem divy

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nedostatek představivosti jistě někdy postihl každou z nás. A pokud se to týká našeho budoucího bydlení, představy o něm má každý, jenže jak je zrealizovat? I zde platí, že odborná práce má přijít do rukou profesionálů.

Účelnost především

Pokud disponujete stavebním pozemkem a chystáte se stavět rodinný dům, zcela jistě máte představy jak by měl váš budoucí pozemek vypadat.

Zelený pažit, pergola, bazén, tůjky, a nebo také skleník či záhony s dobrou domácí zeleninou. Ale jak to všechno účelně rozmístit? Kde jaké rostliny vysázet a v jakém množství? Kde vyvést elektriku či vodu?

Ano, i na takové „drobnosti“ je potřeba myslet. Není nic horšího, než si postavit dům a poté zjistit, že žádný bagr není schopný vjet za dům a vykopat tam otvor pro bazén. A rozvádět a zakopávat elektriku k nově postavenému altánu až když je na pozemku krásný souvislý trávník také není žádná legrace.

Zde by měla přijít na řadu práce profesionála. Společnost G SERVIS CZ, která je známá jako největší dodavatel projektů rodinných domů v České republice, přichází na trh s ojedinělou službou nazvanou Model pozemku. Ta vám nejenom reálně ukáže jak bude váš pozemek vypadat, ale vzhledem k jasnému umístění drobných staveb na pozemku pomůže především ušetřit budoucí vícenáklady s dozařizováním zahrady.

Zahradní architekt vám bude naslouchat

Na základě vašich požadavků a přání s vámi nejdřív zahradní architekt zpracuje koncept pozemku. Nezáleží na tom jaký tvar váš pozemek má, zkušený zahradní architekt si umí poradit s pravidelným, nepravidelným, úzkým, či svažitým pozemkem. Koncept pozemku je černobílá skica, která je potřebná pro funkční rozvržení staveb, prvků a zeleně na pozemku.

Na jejím základě se zpracovává model konceptu, do kterého jsou namodelovány objekty (dům, altán, bazén, garáž atd.) a stromy. Model konceptu vám pomáhá ujasnit si hmotu jednotlivých prvků a staveb na vašem budoucím pozemku a máte tak možnost velice reálně vidět, jak moc je pozemek „plný“ či „prázdný“.

Po drobných korekcích začne zahradní architekt pracovat již na plném modelu pozemku, který obsahuje všechny plochy naspecifikovaných chodníčků, teras, bazénů, jezírek, dětských hřišť, stromů, rostlin a dalších objektů dle vašeho přesného zadání.

Výsledkem spolupráce se zahradním architektem je fotorealistický 3D pohled na pozemek. Pokud je i toto pro vaši představivost málo, součástí služby jsou tzv. pohledy na pozemek z vámi vybraných úhlů a jakékoliv části pozemku. A co je ještě lepší, jedná se o pohledy z lidské perspektivy.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video