(S)mějte se lépe! | e15.cz

(S)mějte se lépe!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dnes slavíme Světový den úsměvu. Defacto za něj "může" malíř Harvey Ball, tvůrce nejznámějšího úsměvu na světě - smajlíka :)

Americký malíř a tvůrce reklam Harvey Ball kdysi dostal za úkol vytvořit něco, co by pomohlo povzbudit morálku zaměstnanců jedné firmy. Během krátké chvíle nakreslil prvního „smajlíka“. 

Zrod žlutého smajlíku trval tehdy jen několik minut, dnes je tento žlutý usměváček vůbec nejpopulárnějším, nejznámějším a nejsrozumitelnějším symbolem  a dnes  již jsou různé druhy „smajlíků“   běžnou součástí našich životů.


Autor: Ženy - E15

Roku 1999 založil Harvey Ball Smile Corporation , společnost, kterámimo jiné každoročně pořádá Světový den úsměvu . Celý projekt je charitativní, snaží se pomoci. Její anglický slogan by se dal přeložit asi jako „Udělej akt milosrdenství – pomož jedné osobě se usmát“. Úsměv je totiž něco, co má každý z nás, co každý z nás může darovat, aniž by na tom byl „škodný“. 

O úsměvu


Kde je málo úsměvu, tam je málo úspěchu.
FRANCOUZSKÉ PŘÍSLOVÍ

Úsměv a dobrá nálada jsou známkou vítězství nad osudem.
STEFAN GARCZYŃSKI

Slova a úsměvy jsou jenom formou, rozhodující je to, co se za nimi skrývá.
STEFAN GARCZYŃSKI

Při smíchu se obnaží zuby, při úsměvu charakter.
PAUL VON HEYSE

Úsměv je první společenskou aktivitou a měl by zůstat společenskou aktivitou i nadále.
OSHO

Usmějte se. A ve vašem úsměvu ať je spousta dobroty a jenom trošku, trošičku trpkosti. Odpusťte životu a světu, že nejsou dokonalí.
DUŠAN RADOVIČMáte pocit, že moc důvodů k úsměvu nemáte? Přidáváme tedy i pár rad pro spojenější život, neboť úsměv ke spokojenosti vždy patří:

A přidáváme i radu šesnáctou, poslední a zásadní:
Usmívejte se!  :)


6. října 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video