10 míst, kde potkáte toho pravého! | e15.cz

10 míst, kde potkáte toho pravého!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pořád hledáte a pořád marně? Máte pocit, že všichni kvalitní muži, jsou už zadaní? Pak se nechte inspirovat naším desaterem! Poradíme Vámí místa, kde by ti skuteční muži pro život mohli být schovaní.

Najít partnera pro spokojený a dlouhý vztah není v dnešní době rozhodně nic snadného. Ačkoli existence internetu, nekonečné možnosti komunikace na dálku a poznávání protějšků třeba z druhé strany zeměkoule může být zajímavým koníčkem, vážný vztah vám ani jedno z toho nepřičaruje. Vztahy na dálku nefungují stejně tak, jako přátelství. Slíbíte si, že si s kamarádkou ze základky budete pravidelně psát maily a pak zjistíte, že vás to vlastně nebaví, protože ji nevídáte a vše je jakési neosobní. A s partnerskými vztahy je to stejné. Ani sebelepší technická vymoženost vám ideální vztah nezajistí. Toho pravého muže si zkrátka a jednoduše budete muset najít sama.

 

1. Internetové seznamky

Když už jsme otevřeli téma internetového seznamování a komunikace na dálku, stála by za zmínku i tato možnost. „Ačkoli se obecně navazování vztahů přes počítač moc nedoporučuje, protože nikdy nevíte, kdo se za ideálním profilem skutečně skrývá, můžete mít štěstí, a na spřízněnou duši narazit,“ říká psycholog Vojtěch Benda. A dodává, že internetové seznamky jsou vhodné spíše pro osoby, které nemají příliš mnoho času a příležitostí chodit do společnosti. Pokud bydlíte například na vesnici s pěti sty obyvatel, a široko daleko žádné větší město, zkuste právě seznamku.


Autor: Ženy - E15

 
Předem byste ale měla počítat s tím, že každý, kdo se líbí vám, má zřejmě hned několik dalších zájemkyň. A stejně tak, jako si v internetové seznamce vybíráte vy, vybírá si i váš případný partner. Proto buďte připravená i na to, že třeba zrovna vy nebudete jeho favoritkou. Je proto vždy lepší rozjednat si to, takříkajíc, na více stranách.

2. Luxusní koktejl bary

Že to zní jako z romantického filmu? Možná ano, ale věřte, že celá řada svobodných, inteligentních a zajištěných mužů chodí balit ženy právě sem. Pokud nepatříte mezi šedé myšky a nemáte padesát kilo nadváhy, je právě toto příležitost přímo pro vás. V luxusních koktejlových barech potkáte muže, kteří jsou takříkajíc na úrovni. A většinou se chtějí seznamovat. „Velmi často můžete narazit i na cizince. A jak známo, mnoho českých žen rádo podléhá šarm mužů z jižní Evropy. Tak proč nezkusit štěstí,“ říká psycholog.

3. Odborné školení

Poměrně snadno se můžete seznámit i na stáži nebo pracovně zaměřením školení. Většinou jste totiž vysláni mezi cizí lidi, kde jste nucena strávit určitý čas. Během víkendových školení se můžete seznamovat nejen o přestávkách, ale také po večerech. Mnoho kurzů je zakončeno i menší párty, kde se uvolní mravy a částečně opadne i ona formálnost celého kurzu. „Výhodou je, že při tomto seznámení, máte hned na úvod společné téma, o čem se bavit. Mnohdy pak zjistíte, že člověk s podobným zaměstnáním, má i podobné koníčky. A vše může směle pokračovat dál,“ radí Benda.

4. V letadle

Kdo hodně cestuje, může jenom potvrdit fakt, kolik zajímavých seznámení se uskuteční na cestách, zejména v letadlech. Pokud cestujete sama, bude vedle vás pravděpodobně sedět neznámý člověk. Cestu si pak každý může krátit jakýmkoli způsobem, ale přece jen na společnou řeč dříve nebo později dojde. Povykládáte si, kam letíte, proč a jak dobře dané místo znáte. Pokud se jeden z vás vyzná v místě více, může nabídnout průvodcovské služby, nebo doporučit, kam určitě zajít. A setkání třeba nad kávou nebo obědem můžete během letu také naplánovat. „Když se potkáte během delšího letu, je šance na trvalejší seznámení vždy větší. A poměrně velká je i pravděpodobnost, že oba máte minimálně jednoho stejného koníčka – cestování,“ domnívá se psycholog.

5. Na léčení

Společného „koníčka“ má nebo mělo také mnoho lidí, kteří z nejrůznějších důvodů propadli závislosti. Možná to zní jako téma, které do článku o seznamování nepatří, ale není tomu tak. Podle průzkumů prováděných v předloňském roce v Evropské unii, patří mezi nejstabilnější a nejdéle trvající vztahy právě takové, kdy se dva lidé potkali na léčení z alkoholismu nebo drog.
 
Rozhodně bych to nedával za příklad, jak se seznámit. Nenechávejte se zavírat na protialkoholní oddělení jen proto, že jste sama. Ale pokud se v podobné životní situaci ocitnete, je velmi pravděpodobné, že během léčení narazíte na člověka s podobným problémem. Pokud se vám podaří společně se vyléčit a závislosti zbavit, nejspíše spolu překonáte v životě už prakticky všechno. A je tudíž velká šance, že vztah vydrží a bude inspirativní pro vás pro oba,“ vysvětluje psycholog Vojtěch Benda.

Autor: Ženy - E15

6. Na kurzech vaření

Moderní doba gastrosexuálům přeje. A kdo dnes neumí vařit, pomalu jako by nebyl. O zdravé výživě, kulinářských dovednostech a kvalitách české gastronomie se mluví opravdu hodně. A zájem o kurzy vaření roste. Pokud i vy toužíte po zdokonalování vašeho umění v kuchyni, přihlaste se také. Možnosti potkat spřízněnou duši, jsou velké. Zejména mladí lidé a muži středního věku těmto kurzům podléhají. Pokud se seznámíte na kurzech vaření, máte do budoucna nejen jedno společné téma, ale také jistotu, že teplá večeře nebude vždy na vašich bedrech.

7. Firemní večírek

Seznamovat se na firemním večírku je tak trochu nutnost. Vždy se hodí mít dobré vztahy s kolegy i nadřízenými. A dosažení neformálních vztahů může být i profesně velmi přínosné. Pokud jste navíc momentálně bez partnera, máte možnost zaujmout pozornost někoho z vašich kolegů. Výhoda je v tom, že se s ním pravděpodobně budete vídat dále – to je téměř jisté. A svou hru na ulovení pana dokonalého můžete rozehrávat pomalinku a nenápadně. Pokud jeho srdce nezískáte hned, nemusíte spěchat. Však ho ještě uvidíte další dny v práci. „Začínat vztahy pomalu, je ideální řešení. Když vztah vzniká delší dobu, je pravděpodobnější, že také déle vydrží,“ říká psycholog Benda.

Autor: Ženy - E158. Narozeninová párty

U párty ještě zůstaneme. Zatímco firemní večírky mají výhodu, že svůj objev můžete pravidelně vídat, tak soukromé oslavy narozenin vašich kamarádů nebo kamarádek, mají zase tu výhodu, že váš objev dobře znají vaši přátelé. A vy pak snadno zjistíte, jaké máte šance nebo čím dotyčného okouzlíte.

9. Taneční kurzy

Tanec sám o sobě je sbližování, byť pouze na parketu. Nemusí to ale tak zůstat. Pokud vás někdo na tanečních kurzech zaujme, a budete-li ho chtít více poznat, nestyďte se a navrhněte drink. Navíc existuje i něco jako dámská volenka, čímž můžete dotyčnému pomalu ale jasně naznačit, že právě on vás zaujal. A povídat si během tance také není zakázáno, nejde-li například o divoké latinsko-americké rytmy, kde během rychlosti tance už mluvit jaksi nestíháte.

10. Na zahraniční dovolené

Mnoho žen vyráží za seznámením na zahraniční dovolené a doufá, že sbalí nějakého dokonalého cizince. Jenže to je tak trochu kámen úrazu. Ve většině turistických destinací si chtějí tamní muži s cizinkami pouze užívat. A na vztah můžete zapomenout. Jakmile skončí váš pobyt, bude mít nejspíše jinou obdivovatelku. Ten, s kým se můžete na dovolené v zahraničí dobře sblížit (a je šance, že to vydrží), je paradoxně český turista! Pokud jedete vy s kamarádkou a on s kamarádem, může to být doslova ideální. Navíc je muž pravděpodobně sám a volný.

Archiv: Ivanna Benešová
3. února 2011

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video