10 věcí, které do vztahu zásadně nepatří! | e15.cz

10 věcí, které do vztahu zásadně nepatří!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žádný chlap není bez chybičky. To je samozřejmé. Ale pokud jeho chyby překročí únosnou mez, pak je na čase dát nevhodnému partnerovi sbohem. Zde je deset vlastností, které byste partnerovi rozhodně nikdy tolerovat neměla.

1. Holduje nadmíru alkoholu a drogám

Možná si říkáte, že do závislého muže byste se nikdy nezamilovala. Ale věřte tomu, že láska je slepá. A navíc každý se snaží své slabosti při seznamování zatajovat. Takže by nebylo nic neobvyklého, kdybyste jeho sklony k návykovým látkám nebo nadmíře opití alkoholu odhalila později. Jakmile se navíc začnou ve vztahy objevovat hádky na téma „kolik jsi toho zase vypil“ či „tys fetoval“, měla byste vztah okamžitě opustit. A nevěřte tomu, že dotyčnému pomůžete. Většina případů, kdy se slušný člověk snaží závislému pomoci, končí závislostí obou.

2. Bije vás

Zde platí jednoznačné pravidlo: uhodil vás jednou, uhodí vás i podruhé. A bude se to stupňovat. Domácí násilí je v dnešním světě bohužel častým projevem partnerovy agrese. Pokud ještě nejste s dotyčným ve svazku manželském, nesnažte se o něj ani bojovat, a jednoduše utečte. Nemá smysl hrát si na silnou a vzdorovat mu, protože tím byste v budoucnu riskovala dost možná život svůj i život případných dětí.

3. Krade

Muž, který páchá jakoukoli trestnou činnost, je nevhodný partner. Pokud dotyčný krade anebo víte, že občas něco ukradl v minulosti, buďte velmi obezřetná, aby se nezačaly ztrácet i vaše věci doma. A jakmile k něčemu takovému dojde, seberte mu klíče od vašeho bytu, znemožněte mu přístup k veškerému vašemu majetku, a vztah ukončete. Při představě, že by tento muž měl být jednou vzorem vašeho dítěte, vám jistě také není nejlépe.

4. Vykašlal se na vás v nouzi

Podstupovala jste těžkou operaci a on vás nemohl doprovodit do nemocnice, protože jeho kamarád slavil narozeniny? Rozbilo se vám auto a zůstala jste na půli cesty, ale musel pro vás přijet kamarád, protože váš přítel zrovna „neměl čas“? Vyhodili vás ze zaměstnání a vy jste v slzách prosila partnera, aby s vámi zašel na uklidňující skleničku vína, ale on byl zrovna unavený?

Pokud se takovéto a jim podobné případy odehrávají i ve vašem vztahu, pak se bohužel nejedná o opravdový vztah. Muž, který nepomůže partnerce v těžké chvíli jednou, neudělá to ani podruhé, a koneckonců je možné, že by nepomohl ani v situaci, kdy by vám šlo o život.

Autor: Ženy - E155. Miluje jinou

Pokud s vámi dotyčný udržuje vztah jen ze zvyku anebo dokonce přizná, že vždy milovat a milovat bude jinou (dosud žijící) ženu, vězte, že váš vztah bude v ohrožení každým dnem. Stačí, aby se dotyčná žena stala svobodnou anebo aby projevila zájem o navázání vztahu s tím vaším, je konec. Nemá smysl doufat, že na ni časem zapomene.

6. Donekonečna lže

Čas od času si každý nějakou skutečnost trochu přibarví. U drobných, pro oba partnery nepodstatných, věcí pak nemůžeme dané klamání za lež vyloženě považovat. Muž například řekne, že ho nový mobil stál sedm tisíc, namísto osmi. A žena zase zalže, že ty boty, za které dala dva tisíce, byly už po padesátiprocentní slevě. Na tom vztah nestojí.

Pokud si ale partneři lžou v zásadních věcech, je zle. Například pokud vám muž tvrdí, že jde na nákup a přitom má sraz s kamarádkou v hospodě u piva, měla byste zbystřit pozornost. Opravdu chcete být s mužem, který má důvod vám něco tajit? Pokud se lži stupňují a partner navíc nemá pocit, že by dělal něco špatně, je na čase najít si takového muže, který se za svou realitu nestydí a nemá potřebu vám lhát.

7. Kamarádi mají přednost

Každý muž má právo na kamarády a měl by mít možnost se s nimi i během vašeho vztahu pravidelně vídat. Špatně ale je, pokud kdejaký kamarád má přednost před vámi. Jestli například vy jdete na společenskou akci, která si vyžadujete doprovod partnera, měl by váš drahý stát po boku vás, nikoli sledovat s kamarády fotbal. A podobně je to i s dovolenou, oslavami a významnými dny v roce. Jestli se například váš druh cítí o štědrém večeru lépe s kamarády než s vámi, je něco prostě špatně. Vy s ním žijete, vy mu porodíte děti, vy s ním zestárnete – vy, nikoli kamarádi. A proto byste také v jistých věcech měla mít vy přednost.

8. Je nespolehlivý

Jednou zapomene, podruhé nestihne, potřetí to odsune na neurčito. Pokud je toto definice vašeho partnera, měla byste zvážit, zda opravdu jste i vy takový flegmatik a nevadí vám, že věci jdou pomalu a plány se neustále mění a odkládají. Muž, který není schopen dodržet jednoduše naplánované věci, neustále chodí pozdě a třeba dokonce odevzdává pozdě projekty v zaměstnání, vám neustále slibuje věci, které ve finále nestíhá, věřte, že to nebude ideální partner.

9. V ničem se nepodřídí

Kdo je tím, jež se ve vztahu častěji podřizuje druhému? Kdo vybírá restaurace, dovolené, byt ke společnému bydlení, kdo organizuje společně prožitý volný čas? Pokud tady nefunguje kompromis a vy navíc pozorujete, že se vaše zájmy po boku nového partnera poněkud zmenšili a splynuly s těmi jeho, není to dobré znamení. V takovémto vztahu ztrácíte svou osobnost i sebevědomí.

10. Šetří na vás

Máte partnera, který vydělává více než vy? To není v dnešní době nic neobvyklého, jedná se spíše o běžnou praxi. Platy mužů jsou stále totiž v průměru o několik tisícikorun vyšší než u něžného pohlaví. Pokud ale partner, s nímž žijete ve společné domácnosti, anebo dokonce jste právě na mateřské dovolené s vaším společným potomkem, má tendence na vás a rodině šetřit, zatím co sobě dopřává drahé koníčky, nezávisle na vás si cestuje po světe a kupuje si drahé oblečení, je něco špatně. Jakmile je společná domácnost, bylo by hloupé, aby jeden chodil oblékaný v drahých značkách a cestoval s kamarády po světě, zatímco vy byste nakupovala na tržnici a nikam nejezdila, protože na to z různých důvodů nemáte (mateřská, studia apod.).

Ivanna Benešová
24. prosince 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery