13 věcí, které byste neměla dělat, ať jste do něj sebevíc zamilovaná... | e15.cz

13 věcí, které byste neměla dělat, ať jste do něj sebevíc zamilovaná...

ZDROJ: Ženy - E15

Vivienne S.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
I když z něj třeba právě teď šílíte k zbláznění (v tom nejlepším slova smyslu) a udělala byste pro něj nejraději cokoliv na světě, nadechněte se a zadržte! Jste dospělá a je třeba zůstat oběma nohama na zemi! Některé dobře myšlené změny by se vám totiž časem mohly parádně vymstít! Už zpěvák Meat Loaf kdysi zpíval "I would do anything for love, but I won´t do that" (Pro lásku bych udělal cokoliv, ale tohle neudělám).

Samozřejmě, že každý dospělý vztah je z velké části o zdravých kompromisech a obětování, ale co je moc, to je moc. Můžete změnit spoustu věcí k lepšímu, ale ne za cenu toho, že ztratíte sama sebe. Váš partner se mimochodem zamiloval právě do vás i se všemi vašimi nedokonalostmi a chybičkami a ne do nějaké superverze vás samotných. Co tedy rozhodně nedělat pro lásku - ať už v ranné fázi chození nebo po několika letech?

Nechat si udělat pochybné tetování

Odkdy potřebuje láska důkaz v podobě doživotního tetování? Ano, má to znamenat, že vaše láska je nekonečná, tedy vydrží určitě stejně dlouho jako onen obrázek nebo nápis na vaší ruce, ale takové okaté důkazy pro veřejnost se dají tolerovat ještě jakž takž v pubertě. Stejně jako tetování vám nezaručí věčnou nehynoucí lásku ani svatební prstýnek za několik milionů, ani nic jiného na světě.

Pokaždé za sebe platit

Jasně, všechny jsme silné nezávislé ženy, které se o sebe samy dokáží postarat, ale to neznamená, že v restauraci, obchodě nebo třeba v ZOO budete pokaždé vytahovat peněženku. Buďme upřímné. Je moc příjemné nechat se jednou za čas pozvat na vínko nebo do kina.

Dělat v sexu něco, co se vám příčí...

Experimentování je super a může hodně obohatit váš sexuální život, ale pokud cítíte, že některé praktiky opravdu nebudou váš šálek kávy, nenechte se do nich za každou cenu natlačit. Naučte se říkat NE. Každý má v sexu zkrátka rád něco jiného.

Předstírat, že u vás neprobíhají běžné tělesné funkce

Ano, pro někoho je to „nechutné“, pro někoho je to normální, ale patří to k životu a běžné tělesné funkce prostě nemůžete maskovat navždy, i když se o to hlavně v začátku vztahu většina z nás snaží opravdu dlouhé dny až týdny a pak díky tomu má neskutečné bolesti břicha… Stojí to opravdu za to? Zvlášť, když muži tohle většinou opravdu vůbec neřeší…?

Sledovat jeho oblíbený film Blbý a blbější pořád dokola

Prvních dvacet společných skouknutí bylo zábavných, ale teď už to taková sranda není a vtípky ve filmu vám připadají spíš extrémně trapné. Přesto se jim smějete, protože on se vedle vás svíjí v záchvatech smíchu a vypadá spokojeně. To, že nemilujete jeho oblíbenou komedii, nemá nic společného s láskou k němu. Nechte ho se koukat a pusťte si ve vedlejším pokoji třeba Sherlocka Holmese nebo Dextera.

Vykašlat se na vaše přátele

Jak zpívaly kdysi Spice Girls: „If you wannabe my lover, you gotta get with my friends“ (Jestli chceš být můj milenec, musíš vycházet s mými přáteli). V prvních několika týdnech a měsících možná budete chtít strávit každou volnou chvilku společně, ale věřte tomu, že je opravdu důležité udržet si své přátele a kamarádky. Pokud váš vyvolený některé z nich nesnáší, navrhněte mu v plánované době jejich návštěvy třeba párty s jeho šílenými přáteli z práce, které zase nemusíte vy. Pobavíte se oba, ale zvlášť. O to více se vám pak bude po sobě vzájemně stýskat.

Přestat sledovat oblíbený seriál

Milujete seriál Zoufalé manželky a on ho nemůže ani vystát? Tak holt bude muset na chvíli do jiného pokoje. Nenechte se rozhodit hloupými hláškami a narážkami a koukejte se na to, co baví vás a co vám zlepšuje náladu. Vy třeba taky nemusíte jeho fotbálek a skousnete to, když fandí s lahví pivka na pohovce.

Osvojit si za každou cenu jeho koníčky

Zbožňuje nadevše rybaření? Super! Paintball? Ok, můžete to zkusit taky! Potápění? Nezájem? Nenuťte se do něčeho, co vás ani trochu neláká. Každý máte mít své vlastní koníčky. Pokud máte některý společný, je to jen dobře. Pokud ne, nevadí!

Trávit všechny svátky s jeho rodinou

Jeho opilého strejdu Emila už nemůžete ani vidět. Pokud vycházíte dobře se svou rodinou, střídejte se v návštěvách. Jednou k jeho rodičům, jednou k vašim. Tak je to fér.

Změnit své stravování

Je skvělé, že jsi vegan, ale… Já prostě miluju sýr a pořádně propečený kus masa! Vážně. Pokud chcete změnit své stravovací návyky, musí to být vaše rozhodnutí. Nikoho jiného.

Zbavit se vašeho psa, protože partner je alergik

Ne, sorry. Pluto tu byl první a máme spoustu společných zážitků. Navíc v dnešní době na alergii existují už i volně prodejné léky.

Změnit kompletně svůj šatník

Žádný partner by vás neměl nutit nosit něco, v čem se necítíte dobře. Možná si říkáte, že to je přece jasné a vy svůj styl kvůli němu rozhodně měnit nebudete, ale věřte, že mnoho žen to bez přemýšlení udělá, protože „jemu se to tak líbí a to je nejdůležitější“.

Zradit tým, kterému jste doteď fandila

Pokud vy a váš pan Božský fandíte každý jinému týmu, nenechte ho předvědčit vás, abyste se přidala na jeho stranu! Naopak, trocha rivality rozhodně neuškodí!

A jak to máte vy? Dokázala jste si vždy udržet svou nezávislost nebo jste kvůli partnerovi někdy ve vztahu udělala ústupky, kterých jste později litovala?

Autor: Vivienne S.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video