15 rad na spokojenější a lepší život | e15.cz

15 rad na spokojenější a lepší život

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Myslete pozitivně, protože jen kladné myšlenky budou přitahovat pozitivní energii a vám půjde všechno snáze.

Trápíte se malichernostmi? Myslíte si, že všechno dopadne špatně, a proto nemá cenu se ani o nic pokoušet? Zdá se vám, že se vám nic nedaří? Pak je nejvyšší čas začít se sebou něco dělat. Třeba to, že se budete řídit následujícími radami:

1) Naučte se mít rádi sami sebe. Věřte v sebe a ve své schopnosti a pokud se do něčeho pustíte, věřte v dobré konce. Vždyť když se něco nepovede, dá se vždycky začít znova.
2) Mějte své sny a snažte se je uskutečňovat i přesto, že se mohou na první pohled jevit jako nerealizovatelné.
3) Nevěřte pouze ve špatné konce, nedávejte šanci stresu a úzkosti.
4) Věnujte čas svým koníčkům a zálibám a hledejte si nové. Vyvíjejte činnost, zakažte si nudu.
5) Nezapomínejte na své známé a přátele a zkuste s nimi trávit více času.
6) Pokud máte narušené vztahy v rodině, snažte se je urovnat (i když ne vždy je to možné), vždyť rodina, to jsou přeci ti nejbližší, a proto by měla držet pohromadě.
7) Nenechávejte se odradit, pokud se vám něco nedaří, ale zkoušejte to dál.
8) Nezáviďte ostatním jejich úspěchy, ale naopak se jimi nechte inspirovat. Neříkejte si Kéž bych vypadala jako ona, nebo měla věci jako ona, ale začněte na sobě pracovat.
9) Usmívejte se a buďte příjemní na své okolí. Úsměv a dobrá nálada dokáží malé zázraky.
10) O starosti a bolesti se podělte s někým vám blízkým, protože sdílená bolest je poloviční.
11) Nestyďte se vyplakat, pokud vás něco trápí a vy jste smutní, vyplačte se, uleví se vám.
12) Udělejte si seznam svých dobrých vlastností a nebuďte příliš skromní. Uvědomíte si tak, že máte spoustu kvalit, které vám nikdo nevezme a že na sebe můžete být pyšní. Netrapte se věcmi, které se vám nepovedly, ale na ty, co jste úspěšně zvládli. A hlavně z nich mějte radost.
13) Nenechávejte život „na potom“ a začněte si ho užívat hned teď. Dělejte věci, které jste vždy chtěli dělat a nečekejte na chvíli, kdy budete mít na ně více času. Dělejte vše, co vám udělá radost a naplňte si svůj volný čas příjemnosti. Nebudete mít pak čas na trápení a smutnění.
14) Zbavte se zábran. Přestaňte myslet na to, jak by okolí očekávalo, že se máte chovat a dělejte věci tak, jak chcete vy. Vy jste přece vy a nikdo vám nebude mluvit do toho, jak máte žít.
15) Před spaním se vždy řekněte větu Jsem sebevědomý člověk, který dokáže všechno, co bude chtít. Čím častěji si to budete opakovat, tím dříve to vaše sebevědomí přijme a vy si budete opravdu připadat tak, jak si přejete.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video