Speed dating - efektivní způsob seznámení nebo ztráta času? | e15.cz

Speed dating - efektivní způsob seznámení nebo ztráta času?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Speed dating, neboli počeštěně rychlorande, poměrně nedávno vtrhl i do našich končin, ale ani přes své obrovské výhody a doslova celosvětovou popularitu nemělo až dosud v Česku takový úspěch, jaký by si zasloužil…

Pokud jste nezadaní, toužíte se seznámit, a přitom nechcete procházet internetové seznamky či nemáte na seznamování dostatek času, může být ovšem speed dating tou správnou cestou i pro Vás. V našem článku přinášíme několik rad, které vám pomohou, se vaše rychlorande nestalo katastrofou.

Zvolte si správnou agenturu

Rychlorande probíhá vždy přes zprostředkovatelskou agenturu. V dnešní době jsou speed datingové agentury v každém větším městě, ale vzhledem k tomu, že je jich mnoho, samozřejmě mají také různorodou úroveň.

Obvykle na začátku vyplňujete na stránkách agentury základní přihlašovací formulář, vyberete si termín, kdy byste chtěla na rande jít. Ideální je, poskytne-li ve formuláři agentura rovnou možnost zaškrtnout kategorie protějšků, kteří by vás zajímali, tzn. výběr dle věku, rodinného stavu, případně i podle toho, zda už má nějaké děti či nikoli, podle povolání.

Hned od začátku by agentura měla poskytnout kontakt na zodpovědnou osobu, kterou budete řešit případné potíže, nebo kterou můžete kontaktovat v případě potřeby informací .

Při příchodu na náš speed-dating se naši klienti nemusí na nic vyptávat běžného personálu podniku, kde akci pořádáme, protože jsou hned u vchodu přivítáni mnou nebo moji asistentkou. Snadno nás poznají, protože naše fotografie máme na našich internetových stránkách. Po tom co se s nimi krátce přivítáme, jsou uvedeni přímo ke svému stolku. Je to jednoduché, pohodli klienta a to, aby se cítil dobře a uvolněně a nic ho nestresovalo, je pro nás to hlavní…“, vysvětluje manažerka projektu Speedrande.cz, Nela.

Na co máte nárok

„Typicky český speed-dating agentur probíhá tak, že klient přijde do normální restaurace nebo kavárny kde se musí za běžného provozu a v přítomnosti běžných hostů restaurace vyptávat personálu “Kde je že tady ta seznamka, ten speed dating“ a před tím, než se dozví, že je to třeba „vlevo vzadu těch 8 posledních stolku“ tak si ho několik okolo sedících štamgastů restaurace při popíjení piva nebo vina prohlíží a případně se ještě vmísí do hovoru s otázkou „A kam že to paní vlastně jdete na tu seznamku? Vy se chcete seznámit?“. Vrcholem je pak jistá nejmenovaná agentura, která prý porada speed-datingy v prostředním ze tří sálů kavárny, jakémsi průchoďáku, kde mezi stolky speed-randících klientů procházejí normální hosté kavárny, když jdou na toaletu… Tak tohle možná projde některým agenturám v Brazílii, horkokrevní latinoameričané jsou málo stydliví a hodně družní, projde to i v Kanadě, neprojde to ale u nás. Klient se cítí, pokud ne přímo ponížen, tak určitě alespoň nepohodlně.“, upozorňuje na možné problémy Nela.

Seriózní agentura by vás měla hned předem informovat, jakým způsobem a kde bude seznamka probíhat. „Agentury, které speed-datingy u nás dosud organizovaly, prostě přenesly zámořskou šablonu do našich poměrů a ono to tak úplně nefunguje. Vyhlašovaných termínů je málo a i tak se často nenaplní a agentura je musí zrušit, o čemž na svých internetových stránkách taktně pomlčí a termín prostě zmizí“, nastiňuje další častý problém manažerka Nela.

Jasně daná by měla být také cena tzv. účastnického poplatku. Ideálně naleznete všechny informace již na internetových stránkách agentury, včetně možnosti stornování účasti a vrácení peněz.

Na ceně záleží

Tak jako jsou různé agentury, jsou různé i ceny. Poplatky za zprostředkování rychlorande agentuře platíte při registraci, se pohybují od dvou set korun zhruba do pětiset. Klidně můžete absolvovat podobných rychloschůzek i více. „ Ani u nás se cena za speed dating nepohybuje nad hranicí několika stokorun“, uvádí manažerka Nela a dodává „Pokud je cena vyšší než pět set nebo i tisíc korun, je na místě opatrnost. Má-li zde v tomto případě agentura zahrnuty nějaké nadstandardní služby, měl by o nich být klient předem informován.“

Zbavte se obav

Stejně jako na „klasickém rande“ jistě chcete uvést se a udělat perfektní první dojem, někdy je to o to horší, toho, s kým se chceme seznámit, prakticky vůbec neznáme. Oblečení volte takové, v kterém se budete cítit dobře a pohodlně, tak jako to bývá v běžném životě. Nemusí být příliš formální, ale ani sexuálně vyzývavé.

Určitá nervozita je normální, ale bát se nemusíte, vzhledem k tomu, že speed rande obvykle probíhá v nějaké hezké kavárně či restauraci. Na místo navíc nedorazíte pouze vy a jeden vyvolený, nýbrž minimálně dalších deset žen a deset mužů. Na úvod obvykle dostanete na uvítanou drink, ať už alkoholický nebo nealko, například kávu, uvítá vás někdo z pořadatelů a vysvětlí princip celé akce.

S každým protějškem povídáte tři až pět minut, během kterých si ujasníte, zda se s dotyčným člověkem chcete poznat více. To má jednu praktickou výhodu – není mnoho času na stud. Po konverzaci zazní zvukové znamení, muži se přesunou k další dámě, a další minutové rande začíná. Dámy vždy zůstávají u svých stolků. Své dojmy si každý zapisuje do připraveného formuláře.

Co potom?

Po skončení vašeho přesunu mezi případnými adepty k seznámení a jejich stolečky, odevzdáte své hodnocení pořadateli. Ten vaše odpovědi porovná s odpovědi protějšků a tam kde najde největší shody, předá dotyčným vzájemné kontakty.

Zbytek už je na účastnících samotných. Pokud se vám seznámení nepovede na poprvé, nezoufejte. Minimálně poznáte hodně zajímavých lidí, což také stojí za tu trochu času. A navíc rychlorande můžete bez problémů absolvovat i několikrát za sebou.

www.speedrande.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video