5 tipů, jak posílit vztah | e15.cz

5 tipů, jak posílit vztah

ZDROJ: Ženy - E15

Libuše Procházková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Věříte, že k optimismu a schopnosti brát věci z té lepší stránky lze mysl nasměrovat? Chce to jen trochu tréninku – a podobně odhodlaného partnera či partnerku. Zkuste naše tipy, které posílí váš vztah s partnerem!

1. Alespoň hodinu denně věnujte jeden druhému.

Nikoli řešení domácí agendy, ale normálnímu hovoru o všem, co vás zajímá. Není na to čas? Tak vypněte televizi, odložte koš s prádlem, vynechejte hodinu na Facebooku.

2. Najděte si společnou zábavu.

Jestliže jeden rád houbaří a druhý chodí na metalové koncerty, není nutné lámat věci přes koleno a nutit partnera do něčeho, co ho neoslovuje. Přesto byste se měli zaměřit na hledání společného hobby, které vás úplně přirozeně spojí. Třeba vaření, tanec, dlouhé procházky se psem…

3. A naopak – dopřejte si volnost.

Nikoli ve smyslu „uvolněných mravů“, ale možnosti strávit alespoň část volného času odděleně a podle svého. Všeho moc škodí a páry, které jsou neustále spolu, pozvolna upadají do nezdravého stereotypu.

4. Překvapujte se

Pamatujete, jak bylo fajn dostávat a kupovat dárečky, když jste spolu začínali chodit? Zkuste obnovit část počáteční romantiky, překvapte partnera lístky do kina, pozváním do restaurace nebo na výlet. Občerství vás to oba.

5. Obejměte se

Zdá se to jako banální rada, ale podle řady výzkumů v dlouhodobých vztazích ubývá komunikace tělem. Lidé se po čase soužití přestanou líbat na přivítanou a na rozloučenou, usínají bez objetí. A to je fatální chyba, pohlazení potřebujeme všichni!

Článek vyšel v časopise Moje Psychologie

Autor: Libuše Procházková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video