5 základních pravidel jak si (ne)zprotivit sex | e15.cz

5 základních pravidel jak si (ne)zprotivit sex

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Existuje několik pravidel a zaručených věcí, při jejich dodržování se možná můžete vyhnout zprotivení sexu, ovšem při jejich porušení je nechuť na sex po určité době téměř zaručena..

Sex je důležitou součástí (nejen) partnerského života. Jeho správné užívání život zlepšují a vztah utužuje. Pokud ale něco skřípe, může to poškodit i jinak bezchybné partnerské soužití. Samozřejmě pouhé vyvarování se níže vytyčených bodů vám negarantuje spokojený sexuální život.

Pro ten musíte udělat mnohem více. Přesto alespoň zabrání napáchání největších škod, které mohou vyvrcholit znechucením milostných hrátek, nezájmem o ně či přímo bytostným odporem. To je situace, do níž se jistě nikdo dostat nechce, ovšem ani partner po takto naladěném protějšku netouží.

Z donucení NE

Sex, či chcete-li milování, je něco, co se musí oběma (či více) zúčastněným líbit, musí po tom toužit, chtějí to dělat zrovna v tuto chvíli a právě s tou osobou, která jim je na blízku. Pokud nějaká z těchto podmínek neplatí, pak to není ideální konstelace pro milostné dovádění. Přesto se dá aspoň na něčem stavět.

Pokud toho ale chybí v daném okamžiku více, je lepší sex posunout, než se mu oddávat navzdory nechutenství. Nejenom že váš výkon nebude stát za nic a partner to jistě pozná a také si to neužije, ale především to může poznamenat vaše další intimní sbližování.

Nechat se nutit do sexu, když se vám opravdu nechce, jen proto, abyste měli od partnera pokoj, je první hřebíček do rakve společného milování. Samozřejmě pravidelné odmítání sexu může vztah pohřbít ještě rychleji, ale pokud se jedná jen o dočasné zmizení nálady, pak raději počkejte.

Navzdory bolesti

Sex má být příjemný pro obě strany. Pochopitelně jsou věci, praktiky (viz níže) či polohy, které vám nemusejí zrovna nic říkat. Ovšem pokud to vašeho partnera vzrušuje, pak není problém mu vyjít vstříc. To ale pouze za předpokladu, že vás to nějakým způsobem nebolí. Jestliže víte, že při konkrétní poloze penetrace bolí, nedělejte ji.

Bolest je známka toho, že se něco dělá špatně. Je to podmíněná reakce organismu na podnět, který mu škodí. I když by se mělo jednat o bolest, kterou dovedete snést, není vůbec nutné ji absolvovat. Hrozí totiž, že si podvědomě spojíte sex s těmito nepříjemnými pocity a budete se mu proto snažit vyhnout.

Tohle nedělám

Obdobné to je v případě sexuálních praktik, které vám nevyhovují. Pokud vás něco nevzrušuje, ale nevadí vám to, zkoušet to můžete. Pokud je vám ale něco vyloženě nepříjemné nebo odporné, pak se do toho nutit nedejte a nedělejte to. Jen to povede k vašemu znechucení sexem s danou osobou nebo sexem samotným.

Typickým příkladem bývá anální sex. Řada žen si ho užívá, řada žen ho odmítá a řada žen jej pro přítele „vytrpí“. Pokud jsou anální hrátky nepříjemné, nebo dokonce bolí, je nebezpečné s nimi pokračovat. Fakt, že to bolí, znamená, že se dělá něco špatně.

Nejhorší je pak prodej znecitlivujících lubrikačních gelů, který má odstranit bolest při styku. Takové věci jen ošálí smysly, ale stejně dochází k neúmyslnému zraňování těla nešetrným zacházením. Sex má být příjemným, nikoli zraňujícím. Má se vychutnat, nikoli přetrpět či vydržet.

Neupřímnost

Jste-li ohledně sexu upřímní, otevření a komunikativní, pak jste vykročili správným směrem k úspěšnému a naplňujícímu intimnímu životu. Opak ale může znamenat nemalý problém. Situace, kdy nesdílíte, se svým protějškem vlastní touhy, potřeby a zkušenosti, nebo je dokonce zatajujete, a nehovoříte o tom, co se vám líbí, vede akorát k vašemu vlastnímu zklamání.

To se týká i dalšího sexuálního nešvaru – předstírání orgasmu. Tím, že hrajete vzrušení tam, kde není, jen posilujete partnerovu nevědomost o tom, co se vám ve skutečnosti líbí. Pak nemůžete nikdy dojít vlastního sebeuspokojení. Partner jednoduše nebude mít ani páru o tom, co se vám líbí, bude žít v omylu a dělat to, co jste mu bylo vašim herectvím naznačeno.

Navíc šidíte nejen sebe, ale i toho druhého. Ten sice může mít chvilkově dojem, že se mu daří vás uspokojovat, ovšem málo kdo je tak dobrý herec na to, aby tím dlouhodobě a věrohodně toho druhého oblbl. Hrozí pak frustrace partnera při zjištění takového soustavného klamání a znechucení sexu i jemu.

Nebýt pasivní

Jak již bylo na počátku řečeno, nestačí se jen spoléhat na to, že nebudu aktivně dělat nějaké chyby či prohřešky, a odmění mě zdravý, šťastný a spokojený sexuální život. Ono totiž pouhé nic nedělání a nerozvíjení se je v dlouhodobějším měřítku také kontraproduktivní. Hrozí zde výrazné riziko upadnutí do stereotypu.

To se týká i časového zaběhnutí. Sex pravidelně každou sobotu téměř z povinnosti? Takto se znechutí se vám oběma. Naopak zkoumat, experimentovat, nakupovat postelové hračky, komunikovat, překvapovat se, zkoušet milování na nezvyklých místech a v neobvyklý čas. To vše působí jako prevence stereotypu a stagnace v sexu.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery