Alice Kirš: K vytvoření projektu Ženy ženám mě dovedla samota | e15.cz

Alice Kirš: K vytvoření projektu Ženy ženám mě dovedla samota

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Až za hranice ženské duše se umí dostat Alice Kirš spolu se svými sedmi kolegyněmi v projektu Ženy ženám. Vytváříte a určujete si svůj život sami – nebo to za vás dělají druzí? Žijete pocitem, že nemáte na vybranou, že nic nemůžete, nic nejde a že jakákoli změna je nemožná? Tato sympatická brunetka vás přesvědčí o opaku.

Co Vás vedlo k vytvoření projektu Ženy ženám?

K vytvoření projektu Ženy ženám mě paradoxně dovedla samota a touha někam patřit. Touha obklopit se a spolupracovat s lidmi, na kterých mi záleží, se kterými sdílíme podobné názory na život, rezonujeme, rozumíme si, podporujeme se a máme se rádi. Po odchodu z manažerského postu ve velké IT firmě jsem se začala hodně zabývat svým ženstvím, které volalo po uzdravení.

Prošla jsem řadu úžasných seminářů, akcí a výcviků, během kterých jsem se potkala s úžasnými ženami. Spousta z nich se stala nejen mými učitelkami, ale také kamarádkami. Loni v zimě jsem strávila měsíc na Bali s mým mužem. Byl to hodně transformační měsíc a právě na Bali ke mně poprvé přišla myšlenka tyto úžasné ženy spojit a vytvořit tak něco velkého, co bude podporovat a pomáhat spoustě dalších žen. A to se podařilo.

Co vše je součástí Vašeho projektu?

Projekt Ženy ženám je inspirativní platformou pro transformaci a spolu-práci žen, které chtějí být spokojené, naplněné, zářivé a bohaté a mít fungující, vědomý a láskyplný vztah k sobě, svému tělu, mužům, rodině a svým blízkým.

V rámci této platformy nabízíme ženám možnosti vzdělávání v podobě online a DVD programů, které ženy mohou procházet s pohodlí svého domova, ale také živé semináře a akce na nejrůznější ženská témata. Přinášíme také spoustu zajímavých článků prostřednictvím našeho blogu a každodenní inspiraci na naší FB stránce. Několikrát za měsíc posíláme zajímavý a hodnotný newsletter, který aktuálně odebírá více než 20 000 žen.

Skutečně boříte mýty? A jaké?

Ano skutečně. Boříme především tyto mýty:

  • Nemůžu být sama sebou, jinak by mě druzí neměli rádi.
  • Když projevím své emoce, ukážu svou slabost a zranitelnost.
  • Menstruace mě bolí a omezuje mě, nejradši bych ji neměla.
  • Můj způsob života mě vyčerpává, ale nemám sílu a prostor to změnit. Čas pro sebe si musím těžce vybojovat.
  • Ženské kruhy a setkávání nepotřebuji. Je to slepičinec.
  • V sexu musím předstírat, aby byl muž spokojen, jinak by mě nechtěl.
  • Porod musím hlavně přežít - pekelně bolí, je nebezpečný a rozhodně si ho nemůžu užít.
  • Když chci být úspěšná, tak jsem na to sama a musím si to odmakat.

8 žen - 8 témat, čeho se konkrétně týkají?

Tak především Sebelásky - tato část je klíčem ke spokojenému životu, a proto jí celý program startuje. Jak najít sebevědomí, obdiv vůči svému tělu a životu. První část je balzámem na často bolavou duši žen, která je pro nás každou tolik podstatná. Celý program by mohl být jen o ní. Touto částí provází Lucka.

Emoce a pocity někdy schováváme do skříně, aby pak v té nejhorší chvíli vyskočily jako strašlivý kostlivci. A proto se Jitka zaměřila na otázky mnoha žen. Jak zvládat své emoce? Jak je emoce naopak vyjádřit? Jak řešit hněv. Jak na emoce u druhých. Jak to, co cítíme, vyjadřovat tak, aby nám to v životě sloužilo.

Co kdybych řekla, že za pár měsíců budete mít svou PMSku ráda, protože v ní objevíte něco úžasného? Tak toto není fikce, ženy se mohou jako zázrakem proměnit, když dostanou správné informace. Dana vysvětlí co je cykličnost ženy, jak se žena během svého cyklu proměňuje, jaké dary jí to přináší a jak díky nim může naplnit nejen svůj život, ale také přispět své kariéře, svému muži a rodině.

Na Daninu část pak navazuje Šárka, která ještě více přiblíží, jak přirozeně pracuje tělo ženy a jak je od přírody nastaveno. Ukáže techniky, jak tuto znalost skloubit s tvým výkonem v práci, plánováním času, komunikace s muži a jak si věci zjednodušit. Šárka ukazuje, jak plnit roli výkonné manažerky, postarat se o rodinu v roli skvělé maminky a přitom být stále tou úžasnou milenkou svého může. Jednoduše díky informacím o přirozeném fungování našeho zázračného ženského těla.

Samostatnou kapitolou jou pak ženské kruhy a rituály. Sama jsem prošla několika rituály a kruhy a ty mi změnily život. Daly mi sílu, vědomí a jistotu, jako ženě. Také prohloubily a upevnily mé rodinné vztahy, z kterých teď čerpám obrovskou podporu a lásku. Tato část a odpovědi na otázky otevřou tento nádherný svět hlubokého poznání a ženské moudrosti a jak z něj čerpat v dnešní hektické době.

Dalšími tématy jsou sexualita a intimita s Denisou, těhotenství a porod s Lily, a také žena v businessu s Beou. Stačí se zapojit a dozvíte se více.

A jak se můžeme zapojit do projektu?

Jednoduše, podívat se na videa zdarma, která jsme připravili na zenyzenam.cz, vstoupit do některého z našich programů, začít číst naše články na našem blogu nebo přijít na některou z akcí, které pravidelně zveřejňujeme na našem webu.

Má každá žena možnost najít sebe sama a otevřít se sebelásce prostřednictvím Vašeho projektu?

Ano určitě má.

Může to být impuls také pro týrané ženy a můžete jim nějakým způsobem pomoci?

I ony mohou najít skrze sebe sama lásku k vlastnímu já, k vlastnímu tělu. A my jim k tomu pomůžeme, stačí se na nás obrátit.

Určitě. Díky našemu cyklu jsou v nás ukryté čtyři ženy. Čtyři různé ženy.

Zdá se, že se Vašemu projektu daří, je to tak?

Ano, je to tak a jsem za to moc ráda. Za to, že k dnešnímu dni do našich vzdělávacích programů vstoupilo více jak 500 žen, videa zdarma vidělo více jak 20 000 žen, které také odebírají náš newsletter a sledují náš blog. V dubnu jsme také uspořádali první ženské setkání ŽENY ŽENÁM ŽIVĚ v krásných prostorách brněnského Mahenova divadla, kam přišlo přes 350 žen. Byl to velmi výjimečný den. A spoustu dalších aktivit připravujeme.

Vy sama vypadáte velmi šťastně, sebevědomě a spokojeně, máte stručný recept?

Můj recept? Mít se ráda, chtít pro sebe to nejlepší, obklopovat se lidmi, které mám ráda, kteří jsou mi inspirací a obohacují můj život, neustále se učit a růst, stanovovat si své hranice, dělat to, co mám ráda a co mě baví.

Uvědomovat si neustále, že já jsem tvůrce svého života a že za vše, co se mi v něm děje, můžu jen já sama, žít v přítomnosti a v poslední řadě: věřit, že všechno je v pořádku a nic není špatně.

A existuje ještě něco, co byste jako žena na sobě chtěla změnit?

Jako žena bych si přála umět ještě více pouštět svá očekávání a hodnocení druhých lidí, situací a světa kolem mě.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video