Augmentace G bodu: Tři čtvrtiny žen pociťují rozdíl | e15.cz

Augmentace G bodu: Tři čtvrtiny žen pociťují rozdíl

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mnozí o něm vtipkují, někteří jej marně hledají a pro mnohé představuje cosi téměř bájného. Ačkoli by se mohlo zdát, že je řeč o Štěchovickém pokladu, skutečnost je zcela jiná. Jedná se o takzvaný G bod.  

Tento bod, díky němuž je žena schopna dosáhnout vaginálního orgasmu, zmiňuje většina odborných sexuologických studií o ženském orgasmu.

Toto místo v padesátých letech minulého století poprvé popsal německý gynekolog Dr. Ernest Grafenberg, v osmdesátých letech minulého století Američané Perry a Whippleová svými výzkumy jeho zjištění potvrdili a pojmenovali zmíněnou oblast bodem G. G proto, že to byl právě dr. Grafenberg, kdo jej jako první nejen popsal, ale i zdůraznil jeho význam pro sexuální uspokojení ženy,” vysvětluje MUDr. Zdena Stratilová z portálu www.lekari-online.cz a dodává: „V nejobecnější rovině lze tedy konstatovat, že bod G je bohatě inervovaná, strukturálně odlišná erotogení zóna situovaná v oblasti přední stěny poševní cca 4 - 6 cm od poševního vchodu někde mezi číslicemi 11 - 1 pomyslného hodinového ciferníku.

I když je velikost této zóny, potažmo její lokalizace i její citlivost značně individuálně odlišné, většina žen je schopna sama svůj bod G palpačně - to je pohmatem - lokalizovat. Stimulace bodu G vede k jeho zduření, zvýšené citlivosti, k významnému prohloubení sexuálního prožitku s orgasmem zhusta provázeným výronem tekutiny připomínající vzdáleně sperma - hovoříme tu o tzv. ženské ejakulaci
.“

Podle MUDr. Stratilové považuje většina autorů sexuologických studií právě bod G za jedno z nejdůležitějších míst, jejichž drážděním dochází k ženskému orgasmu. Expertka uvádí, že se na ni obrací mnoho žen, které jsou se svým sexuálním prožitkem nespokojené. A jak že jim mohou pomoci právě plastičtí chirurgové?

To vysvětluje opět Zdena Stratilová: „Bod G lze chirurgickým zákrokem zvětšit, což zmíněné mechanické dráždění usnadňuje a stimuluje,“ a upřesňuje, že toto zvětšení se provádí ambulantně a musí mu předcházet nejen gynekologické vyšetření, neboť zákrok mohou podstoupit pouze ženy s fyziologickým gynekologickým nálezem.

Nesmí se provádět v době menstruace a u žen těhotných či kojících. Nutná je pochopitelně především podrobná konzultace, při které lékař pacientce vysvětlí, co je to bod G, jak ho lokalizovat, seznámí ji se způsobem ošetření, poučí o možných komplikacích a vyžádá si písemný souhlas se zákrokem. Potom si pacientka instruovaná lékařem provede lokalizaci bodu G, po níž následuje samotný výkon, který se provádí v lokální anestézii s použitím speciálních látek aplikovaných do oblasti bodu G v adekvátním množství,“ dodává MUDr. Stratilová.

Zákrok je úspěšný především u žen, které jsou schopny samy bod G lokalizovat. Pacientky uvádějí zlepšení sexuálního prožitku, ale i orgasmu provázeného ejakulací tzv. mokrý orgasmus. Dle studií 75 % žen zaznamenalo zvýšení sexuálního uspokojení,“ říká lékařka.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video