Bolestivé milování | e15.cz

Bolestivé milování

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zjistilo se, že až polovina žen při milování někdy pociťuje bolest a nepříjemné pocity. Mnoho žen jim ale nepřikládá větší význam a odmítá navštívit svého lékaře.

Tyto problémy ale často mohou předznamenávat nějaký větší problém a mohou vést i k sexuálnímu ochladnutí ženy. Pálení v oblasti poševního vchodu může být na začátku sexuálního života způsobené úzkým poševním vchodem nebo pevnou panenskou blánou a většinou časem zmizí. Příčinou pálení ale často bývají gynekologické záněty bakteriálního, kvasinkového nebo virového původu. V případě časného odhalení pomohou antibiotika nebo čípky.

Časté pálení může způsobovat také nedostatečné zvlhčení, kdy pochva při styku není dostatečně vlhká a penis nasucho tře o sliznice, kde mohou vznikat malé odřeninky. V tomto případě je na místě delší předehra, aby se pochva dostatečně zvlhčila nebo používání lubrikačních gelů.
Pálení může způsobit i nevhodné používání pracího prášku na spodní prádlo, mýdla, pěny do koupele. Také určité léky mohou vyvolat snížení zvlhčujících látek, například některá antidepresiva nebo léky proti alergiím.

Méně častějším problémem, který může zapříčinit bolest při sexu, bývá zápal močového měchýře nebo konečníku. Bolest v podbříšku při sexu zapříčiní také cysta na vaječníku. V těchto případech je nutné navštívit gynekologa.

Bolest při pronikání může vyvolávat i tzv. vaginizmus, pevné stáhnutí vaginálních svalů, které znemožní hladký průchod penisu a je způsobeno například špatnou sexuální zkušeností, narušených vztahem k partnerovi, znásilněním apod. Pomoci může v tomto případě návštěva psychologa a hlavně otevřený partnerský vztah založený na důvěře.

Mezi další příčinou patří Chlamýdiová infekce, což je sexuálně přenosné onemocnění, které se nemusí projevit navenek i když je v organismu ženy přítomno už dlouhou dobu. Toto onemocnění způsobuje akutní zápal v podbříšku, hnisavý výtok, ale také neplodnost a projevuje se bolestí při hlubokém pronikání. Léčba je dlouhodobá a spočívá v užívání antibiotik u obou partnerů.

I když je pochva pružný orgán s velkou přizpůsobivostí, odborníci tvrdí, že i velikost penisu může způsobovat bolest, hlavně v těch případech, pokud žena měla předtím partnery s malým údem nebo v případech velkého výškového rozdílů u partnerů. V těchto případech se doporučuje prodloužit předehru tak, aby pochva byla co nejlépe zvlhčená, protože tak se nejvíce přizpůsobí a nalézt ty nejvhodnější polohy, které budou ženě vyhovovat. 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video