Bondage: erotické svazování podomácku | e15.cz

Bondage: erotické svazování podomácku

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dostává-li se do vaší ložnice poznenáhlu nuda a stereotyp, můžete vyzkoušet malé a nenáročné oživení pomocí částečného i celkového znehybnění sebe nebo partnera.

Slovo bondage se k nám oklikou dostalo přes angličtinu, kde tento výraz znamená otroctví, poddanství a také svázanost.


Právě posledně zmíněný překlad je všeobecně chápán v souvislosti s mezinárodně používaným bondage k označení souboru erotických her či sexuálních technik, kde se používá nejrůznějších prostředků k svazování, podvazování i poutání.

Podmanění a podřízení


Princip bondage hrátek spočívá v tom, že jeden z partnerů toho druhého spoutá, čímž jej podrobí své vůli. Pro poutajícího se jedná o zážitek z projevu vlastní dominance, přehledu a moci nad tím druhým. U poutaného pak motivace bývá zcela opačná – pocity podrobení a podřízenosti vůči partnerovi, bezmoc a rovněž také nejistota ohledně toho, co s ním jeho protějšek provede.

Autor: Ženy - E15


Každému bude pravděpodobně vyhovovat víc jeden typ role. K té se ovšem ani jeden z praktikujících nemusí nutně upnout. Pozice si samozřejmě můžete libovolně vyměňovat, pokud nedojdete k závěru, že oba si to nejvíce užijete v protikladných rolích. Bondage samo o sobě není žádnou sado/maso praktikou, kdy by mělo dojít na rozdělení pozic na pána a otroka. Jedná se pouze o poutání. Pokud ale tvrdším praktikám holdujete, bondage pro vás bude představovat doplnění erotického repertoáru.

Svazování


Již samotný akt svazování bývá velice erotický a do jisté míry představuje u bondage předehru. Při poutání nikam nepospíchejte a nechte partnera vychutnat pocit postupného omezování pohyblivosti. Ostatně předpokládáme, že se nechá od vás poutat dobrovolně, takže není třeba jej pacifikovat značnou rychlostí. K poutání můžete využít pestrou paletu nejrůznějších pomůcek, o kterých se zmíníme dále.

Co se týče svazování, tak zde se fantazii meze rozhodně nekladou. Osvědčeným způsobem bývá připoutání rukou (případně i nohou) partnera k čelu postele, zatímco leží na zádech. Tuto polohu výrazně proslavil film Základní instinkt. Nemusíte se také omezovat pouze na postel. Populární bývá i poutání k radiátoru, dveřím či zábradlí. Nevyplatí se samozřejmě někoho přidělávat ke křehčím a dražším věcem, které si při sebemenším záchvěvu rozpadnou.

Autor: Ženy - E15


Samotné techniky svazování mohou být mnohem sofistikovanější, než pouhé připoutání rukou k předmětům. Přivazovat můžete jednotlivé údy k sobě, provlíkat provaz nejrůznějšími záhyby i obmotávat třeba celé tělo. Časté bývá i podvázání prsou u ženy a penisu u muže. Pracovat se dá i s mírou utažení v konkrétních místech. Intenzita je už věcí domluvy, nemělo by ale docházet k úplnému zamezení průtoku krve. Na internetu naleznete nespočet návodů pro důmyslné svazování.

Vhodné náčiní


Pro bondage lze využít nejrůznějších lanek, provázků, látek, šátků i náramkových pout. Dávejte ale pozor, aby použitý materiál nezpůsoboval při styku s kůží její poranění. Jistě byste nebyla nadšená, aby na vašich rukou byly druhý den v práci vidět spáleniny od provazu. Z toho důvodu je lepší vybírat jemnější a příjemnější materiály. Užitečnou v tomto směru může být i návštěva sexshopu, kde je pro podobné účely velké množství vybavení.

Naleznete tam různé provazy s upraveným povrchem, hedvábné šátky, jemné šály i polstrovaná pouta. Kvalitní železná pouta bývají z vyjmenovaných výrobků často nejdražší. Vyšší pořizovací cena s sebou nese odolný materiál, který ani při vetší síle a náporu neohnete či jinak nepoškodíte, a kvalitní obal chránící kůži spoutaného.

Použít se samozřejmě dají i laciná hrací pouta z různých stánků. Nepočítejte ale u nich s tím, že případné zapření vydrží. Rovněž u nich bývá malý průměr oček, takže mužskou ruku do nich nemusíte vůbec dostat. Další populární pomůckou bývá roubík. Ten si můžete vyrobit svépomocí, nebo zakoupit propracované a tematicky vyhlížející kusy.

Co se svázaným?


Pokud byl již partner znehybněn podle vašich představ, můžete si dosyta užít jeho nemohoucnosti. Do značné míry závisí na vaší společné fantazii a domluvě. Svázané tělo máte možnost zkoumat, dopřávat mu nejrůznějších fyzických slastí, nebo také naopak strastí. Doteky, laskání ústy i sex tím vším dostávají zcela novou dimenzi. Jen na vás pak bude jejich pořadí, intenzita i načasování. Toho druhého tak budete mít zcela pod svou kontrolou.

Více i méně příjemného trýznění dosáhnete např. i pouhým lechtáním. Mezi oblíbené praktiky pak bývají teplotní šoky, kdy můžete partnerovo tělo potrápit horkým voskem ze svíčky či ochlazujícími kostkami ledu. Pokud si dokážete vychutnat i S/M hrátky, jistě přijdete na spoustu dalších věcí. Všechny prožitky pak můžete umocnit dočasným oslepením partnera např. pomocí šátku, kdy svázaný a spoutaný nebude vědět, co se na něm chystáte vyzkoušet. Hlavně se držte zásady, že užít si to musíte oba dva.

Autor: Josef Kraus
9. září 2009

Související články:
Můžu tě svázat? Bondáž...
Sexuální hry pro začátečníky
Sexuální hry pro pokročilé

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video