Chcete vycházet s kolegy v dobrém? | e15.cz

Chcete vycházet s kolegy v dobrém?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V zaměstnání tráví člověk spoustu času, a aby to byl čas příjemný, měl by se svými kolegy vycházet v dobrém.

K tomu, aby vás práce bavila a těšila, je třeba také příjemné pracovní prostředí a dobré vztahy s kolegy. Trávíte s nimi minimálně osm hodin každý pracovní den a pokud to mezi vámi jiskří, je zcela přirozené, že ráno do práce s chutí vstávat nebudete. Proto se i vy ke svým kolegům chovejte tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám. Osvojte si tedy některé zásady a dodržujte je:

Nepomlouvejte
Pokud si nechcete proti sobě všechny poštvat, vyhýbejte se pomluvám. Ten, na koho házíte špínu, se určitě dozví, kdo za tím stojí a pak zcela jistě vyrazí do protiútoku. Kolegové se vám pak začnou raději vyhýbat, protože budou mít strach, aby se cílem pomluv nestali také oni.

Chovejte se přátelsky
Buďte milí, přátelští, usmívejte se, samozřejmě ne za každou cenu. Příjemně naladěný a usměvavý člověk šíří pohodu dál a to je v pracovním prostředí velmi důležité.

Buďte dochvilní a pracovití
Kolegové by jistě nejásali, kdyby za vás museli dodělávat vaši práci, když mají dost té své. Chovejte se v práci profesionálně a buďte spolehliví, zvláště tehdy, pracujete-li se svými kolegy na společném projektu.

Nemluvte o svém platu
Pokud jste pilní a pracovití, je docela možné, že se to projeví na výši vašeho platu. Což ovšem může vyvolat závist těch, kteří přidáno nedostali. Proč je tedy zbytečně dráždit a všem na potkání vykládat, jaký mate plat?

Nebuďte v ostatních závist
Jestliže budete neustále své tlusté kolegyni vyprávět o tom, jak můžete sníst, co chcete a nepřiberete ani deko nebo té, která má problémy s penězi, že si chystáte koupit si další krém za 1000 Kč, jistě vám to moc příznivců nepřinese. To ovšem neznamená, že si máte hrát na ušlápnutou chudinku, ale všeho s mírou a citem.

Chvalte
Už to tak bývá, že pokud někdo udělá něco špatně, mluví se o tom pořád, když je to ale věc dobrá, mlčí se o tom. Přitom je pochvala tak příjemná věc, která každého potěší. Určitě jí proto nešetřete.


Zdravte a pamatujte si jména
Když budete někoho zdravit a připojíte vždy i jméno zdraveného, dodá mu to na důležitosti a bude mu připadat, že si ho ceníte. A pokud ještě přidáte úsměv, bude to mít kouzelný účinek.

Nerušte ostatní
Možná patříte mezi ty, kteří nezavřou pusu. Na tom samozřejmě není nic špatného, když si poklábosíte o přestávce s kolegy, ovšem rušit je uprostřed toho, když mají nejvíce práce tím, co včera dávali v televizi, není asi to, co by jim bylo příjemné. To stejné platí i tehdy, když si vyléváte srdce do telefonu v přítomnosti ostatních kolegů. Myslete tedy na to, že ostatní potřebují k práci klid.

Uklízejte po sobě
K tomu, aby se dobře pracovalo, patří bezesporu i příjemné pracovní prostředí. Nenechávejte po sobě nepořádek, uklízejte si pracovní stůl, nedojedené svačiny házejte do koše, ve společné kuchyňce si umývejte nádobí a pokud si dolijete poslední šálek kávy z překapávače, uvařte novou.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video