Chlapec, nebo děvče? | e15.cz

Chlapec, nebo děvče?

ZDROJ: Ženy - E15

Doc.MUDr. Antonín Pařízek, CSc., Kniha o těho

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mnoho partnerských párů by si jistě přálo možnost volby pohlaví plánovaného dítěte. Čas od času se objevují "zaručeně spolehlivá" doporučení a návody, které by měly zajistit žádané pohlaví očekávaného dítěte.

Vycházejí z těchto znalostí:
• pohlaví dítěte je určováno tím, nese-li oplodňující spermie chromosom X (děvče) nebo Y (chlapec), protože vajíčko nese vždy chromosom X (děvče),
• spermie X a spermie Y mají odlišné vlastnosti. Spermie s X chromosomem bývá větší, pomalejší a déle žijící než spermie s chromosomem Y.

Následující spekulace vycházejí sice z vědeckých poznatků, vypadají tedy odborně, ale nikdy nebyly dokázány:
• pokud si partneři přejí děvče, mají volit oplozující soulož 2 až 3 dny před ovulačním termínem, poněvadž spermie s chromosomem X (odpovídající za ženské pohlaví) déle přežívají. Pokud je přání mít chlapce, měla by se oplozující soulož uskutečnit v den ovulace či těsně po ní, neboť rychlejší spermie s chromosomem Y (odpovídající za mužské pohlaví) se dostanou k vajíčku dříve než spermie s chromosomem X,
• je-li žádáno děvče, měli by mít partneři před oplozující souloží častý pohlavní styk, neboť se tím v ejakulátu snižuje počet spermií s chromoso­mem Y. Má-li být očekávané dítě chlapec, měli by partneři před oplozující souloží být zdrženlivější, protože tím se zvýší podíl spermií s chromosomem Y v ejakulátu.http://kniha.porodnice.cz/

K tomu existují »zaručené« babské rady. Říká se, že pro pohlaví dítěte je důležité, jakou jí žena stravu. Při přijímání kyselinotvorné stravy se prý rodí spíše chlapci a při zásadotvorné stravě spíše děvčata. Z toho vyplývá, že chceme-li chlapečka, měla by žena čtvrt roku před otěhotněním jíst hlavně vaječné bílky, piškotové těsto, banány, pomeranče, třešně, meruňky, brambory, čočku, sušené švestky a ovocné šťávy. Toužíme-li po holčičce, potom se doporučuje čokoláda, kakao, vejce, mléko a mléčné výrobky, nekvašený chléb a pečivo bez soli, rýže, krupice, papriky, mrkev, okurka, cibule, hrášek, jablka, hrušky, jahody, maliny, grepy, citrony, sušené ovoce, fíky a mandle.

Dalším lidovým názorem je, že vliv na pohlaví dítěte má aktivita rodičů při pohlavním styku. Je-li aktivnější žena, pak se narodí chlapec, a naopak.
Úspěchy těchto doporučení mají nakonec 50% spolehlivost. Tedy stejně, jako je tomu v přírodě, kterou naštěstí nelze tak snadno přelstít.
Proto vzhůru k pokusům! Avšak zbytečně raději nepřemýšlet nad plodnými a neplodnými dny, rychlostí spermií a jejich sklonem k sladkému či kyselému. Styk je lepší provozovat každý den minimálně jednou, a aktivní nechť jsou raději oba partneři. Při tomto programu nakonec bude pravděpodobně zcela jedno, co je k jídlu.

Autor: Doc.MUDr. Antonín Pařízek, CSc.,


Zdroj: www.porodnice.cz

Autor: Doc.MUDr. Antonín Pařízek, CSc., Kniha o těho

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video