Čtyři nejčastější hříchy každé ženy | e15.cz

Čtyři nejčastější hříchy každé ženy

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V každé ženě se skrývá kus ďábelského kouzla, rodíme se s ním a máme ho v těle i v očích, a proto také rády hřešíme. Ale za některé prohřešky se prostě stydět nemusíme, máme je totiž každá a je lepší si je řádně vychutnat.

Ať už se tedy jedná o menší hříchy v podobě zbytečného nakupování drobností nebo větší jako je opakované porušení diety, kdy nás svede nějaký výtečný gastronomický zážitek. I když na čas odoláme jednomu pokušení, za nedlouho se objeví jiné, kterému prostě podlehneme. Ovšem, hříchy jsou také kořením života. Přesto, že umíme být velmi zásadové, jsou věci, které nás prostě dostanou. Proto je třeba volit menší zlo, které neuškodí a čtyři nejčastější hříchy ženy je potřeba čas od času vyhledat, proto proti nim nebojujme, ale užijme si je.

1) Nákup „zbytečností“

Známe to každá. Jdeme na nákup jídla pro rodinu, ale do cesty se jaksi náhodou připlete parfumerie, obchod s oblečením nebo alespoň regál s dekorativní kosmetikou. A tak nám nákupní košík ve finále zdobí pár nových bot nebo alespoň lak na nehty či rtěnka v aktuální trendy barvě, kterou jsme prostě potřebovaly.

Ještě horší je taková emailová pošta a internet, kde se setkáme s několika pokušeními denně, slevy a zase slevy na nádherné šatičky, plavky, spodní prádlo, prostě se někdy nedá odolat. Ale proč ne, je lepší být občas koncem měsíce bez peněz, než být bez radosti a bez notné dávky sebevědomí. Tedy kupme si občas pro radost nějaké ty šatičky, knihu či lak na nehty, ať se cítíme dobře a nemusíme propadnout jiným sebedestruktivním vášním.

2) Myšlenka na jiného muže

Tu a tam se vám honí v noci hlavou sny o sexy sousedovi, doktorovi, profesorovi, i když vedle vás sladce spí vaše životní láska?

Nebojte se, nejste v tom sama. Občas si představíme, i když třeba jen pro pobavení, nějakou vášnivou noc s jiným a především cizím mužem, tento malý hřích ale může být také takovou malou předehrou, kdy si nato můžeme také více vychutnat sex s naším mužem, a nezapomeňme mít na vědomí, že představy jsou ta nejlepší verze nevěry, nikomu tím neublížíme a s nikým soulož nebude tak kvalitní jako v naší fantazii. A tak si svou myšlenku užijme, vždyť pozitivní myšlení dělá divy!

3) Káva a pokec místo fitness

Máme mít hodinu aerobiku a zavolá nám kamarádka, zda raději nedáme přednost kávě či vínku s ní, je asi zřejmé, co si vybereme, ovšem proč ne. Mnohé studie již prokázaly, jak zdravě na nás ženy působí, když si svěřováním a povídáním vyprázdníme hlavu a jak příjemné je to uvolnění.

Hodně mužů nám tuto schopnost závidí, jelikož zmiňovaná schopnost lečí četné šrámy psychiky. Takže když vyměníme hodinu pocení za pár hodin pokecu, vůbec si tím neuškodíme, tedy jaký hřích?

4) Čokoláda

Čokoláda… Ovšem ta vlastně není hřích, ale odměna. Když už nás nikdo nepochválí, odměňme se samy. Třeba za to, jak skvěle jsme splnily pracovní úkol, jaký dobrý oběd jsme uvařily nebo že naše děti jsou šikovné, stejně je to naše zásluha.

Malýmvhodným trikem mohou být „miničokolády“, kterými dietu nijak nepokazíme a svou odměnu ve 4 příchutích tak můžeme mít stále při sobě. Potěšme se mléčnou, hořkou, kávovou nebo oříškovou malou tabulkou vždy, když si to zasloužíme. Žena se musí umět odměnit, i kdyby to měl být občas malý hřích.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video