Dárky, které pod vánoční strom rozhodně nepatří. Aneb pozor na vánoční faux-paux. | e15.cz

Dárky, které pod vánoční strom rozhodně nepatří. Aneb pozor na vánoční faux-paux.

Alena Štouračová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trefit se do výběru vánočního dárku může dát pořádnou fušku. Co když ale výběr dárku přestřelíte a obdarovaného nechtěně uvedete na Štědrý večer do rozpaků? 

Abyste zabránili neplánovanému vánočnímu faux-paux, a nevěnovali tak svému nejbližšímu nevhodný vánoční dárek, zkuste si přečíst následující řádky, kde vám představíme několik tipů na to, jakému typu dárků se během předvánočních nákupů raději vyhnout.

Pozor na fobie a alergie


Chcete být originální a darovat svému blízkému netradiční dárek plný adrenalinu? A to třeba poukázku na paraglidingový seskok, bungee jumping nebo vyhlídkový let balonem?

Na místě je nejprve zjistit, zda obdarovaný netrpí fobií z výšek. V tomto případě by totiž při rozbalení poukázky během Štědrého večera spíše zezelenal strachy, než by se rozzářil radostí.

Pozor také na to, zda obdarovaný netrpí nějakou alergií. A to zvláště v případě, chcete-li jej pod stromečkem překvapit kosmetickými přípravky jako třeba pleťovým krémem či parfémem, nebo mu nadělit zvířecího společníka. Je rozhodně lepší se s ním o vhodnosti výběru poradit ještě před nákupem konkrétního dárku.
 

Autor: Ženy - E15


Erotické pomůcky darované před dětmi či rodiči


Slavíte-li Vánoce pouze s partnerem, není jediný důvod, proč si pod stromeček nenadělit erotický dárek. Jiné to je ovšem v širším kruhu rodinném, kdy Vánoce slavíte s rodiči, dětmi nebo i prarodiči.
 
V tomto případě se rozbalení balíčku, v němž naleznete erotickou pomůcku, může změnit v pořádný trapas. Proto si raději tento typ dárku nadělte s partnerem dodatečně v patřičném soukromí.

Vemte v potaz schopnosti, dovednosti a zájmy obdarovaného


Lístek na hokejový zápas, týdenní pobyt v Alpách, permanentka do solária nebo lístek do divadla. To jsou sice moc pěkné a originální dárky, které se ovšem nemusí trefit do vkusu obdarovaného. Co když nesnáší hokej, neumí lyžovat, odsuzuje opalování v solárku a během divadelních představení zásadně usíná?

Před tím, než takovéto dárky někomu koupíte, se nejprve zamyslete, jaké má daný člověk koníčky a zájmy, ale i schopnosti. Nevystavíte ho tak na Vánoce nemilému překvapení v podobě nechtěného dárku.

Nový zvířecí člen domácnosti?

Chcete svého partnera či děti překvapit na Štědrý večer živým dárkem, tedy zvířetem? Nemusí to být zas tak dobrý nápad. S ostatními členy rodiny raději zvažte, zda se ve vašem případě nejedná pouze o chvilkový rozmar a zda se vůbec budete schopni o psa, kočku, křečka nebo morče příkladně starat. To znamená nejen zvířátko pravidelně krmit, ale věnovat mu také dostatek svého času a lásky.

Autor: Ženy - E15


Klasika: Spodní prádlo a ponožky


I starou dobrou klasikou – spodním prádlem a ponožkami – můžete na Štědrý večer otrávit nejednoho obdarovaného. I když z praktického hlediska tyto věci určitě využije, je lepší použít trochu fantazie a vybrat mu vánoční dárek, jenž mu pod stromečkem zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Autor: Alena Štouračová
13. prosince 2010

Autor: Alena Štouračová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video