Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech | e15.cz

Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech

ZDROJ: Ženy - E15

- myš-

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
O partnerských intimnostech se píše hodně. A drtivá většina článků má jedno společné – nemůže pokrýt všechny alternativy.

Každý člověk je jiný, má vlastní názory, určité preference, specifickou povahu a s ní spojený přístup k životu a v neposlední řadě mnohdy draze zaplacené zkušenosti. Není proto možné poskytnout vám prostý návod k sexu ve třech – snadno a rychle, v několika krátkých lekcích.

Nebudu vás ani přemlouvat, ani odrazovat, spíše se chci dotknout některých otázek, rizik i kladů a je jen na vás, jestli se pustíte do experimentování. Jestliže jste spontánní typ a přistupujete ke svému životu bezprostředně, může se vám zdát zbytečně svazující, něčím se tak dlouho zabývat, ale pokud máte funkční vztah, který nechcete narušit, „napočítat do deseti“ a přemýšlet může být dobrý nápad. 

Osobní preference


Přístup k sexu je hlavním a rozhodujícím faktorem při hledání odpovědi na otázku, jestli je sex ve třech něco pro vás. Důležité je ujasnit si, jak se na sex díváte právě vy, co pro vás znamená. Potřebujete k němu hluboký citový vztah, nebo postačí blízké přátelství či letmá známost? Je pro vás životní nezbytností, příjemným způsobem trávení času s partnerem nebo občas strpěným nutným zlem? Dovedete si představit, že se dělíte o svého partnera s jinou ženou, nebo sebe samu v náruči jiného muže před partnerovýma očima? Litujete prováhaných příležitostí, nebo spíše unáhlených rozhodnutí? Zamilujete se bláznivě kvůli jediné noci? Vybuchnete v záchvatu žárlivosti, jakmile partner pohledem sotva zavadí o jinou ženu?

Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek musíte najít sama v sobě. Vaše nejlepší kamarádka možná po dvou sklenkách stále básní o skvělém, deset let starém, zážitku se dvěma spolužáky z vysoké a váš partner si třeba pod vlivem „omylem“ shlédnutého videa (které mu stejným „omylem“ vypálil jeho kolega namísto fotografií z rodinné dovolené v Chorvatsku) s leskem v očích neodpustí občasnou narážku, že ve třech se to lépe táhne. Důležité však je, abyste zaujala vlastní stanovisko. Nemusí být hned stoprocentně kladné, jde spíše o to, jestli chcete dát dalším úvahám tímto směrem šanci.

Komunikujte


Jestliže jste tedy takovou možnost nevyloučila a skutečně s partnerem uvažujete o rozšíření vašeho postelového rejstříku prostřednictvím někoho dalšího, mluvte o tom, jaký průběh byste si představovali. Pamatujte na to, že muži na náznaky zpravidla nereflektují, vyjadřujete se proto věcně, srozumitelně a jednoznačně a totéž vyžadujte od něj. Navrhněte jasná pravidla, zejména přesně uveďte co nechcete, aby se odehrálo. Snížíte tak riziko nepříjemné první zkušenosti, která vám může zbytečně a navždy zavřít dveře do komnat, do kterých jste sotva stihla nahlédnout. Vymezením užších mantinelů pro první pokus se nezbavujete možnosti povolit otěže později, obráceně to bývá daleko těžší.

Pro každý partnerský vztah by měla platit zásada konsensuálního rozhodování. Pokud se tedy vaše a partnerovy představy diametrálně rozcházejí a nedokážete najít shodu, téma na nějakou dobu opusťte. Není potřeba cokoliv uspěchat. V nejhorším případě dojdete k závěru, že to není nic pro vás, pro vašeho partnera nebo pro vás dva.

Vybírejte si


Možná vás z chladně racionálního uvažování nad něčím tak iracionálním jako je „trojka“ už pomalu přechází chuť. A to zdaleka nejsme u konce. Do tanga sice stačí dva, ale společenství tvoří tři (nebo též tři fackují kolegu – ke kterému překladu latinského rčení se přikloníte už nechám na vás). A právě o toho nebo tu třetí se teď jedná.

Bude to žena nebo muž? S trochou nadsázky otázka, která trápí lidstvo již po staletí. Je téměř nepochybné, že váš partner si bude chtít splnit sen snad každého muže a prožít noc se dvěma ženami, vy se možná budete klonit k opačné alternativě. Velice často právě na tomto místě dosud slibně vyvíjející se záměr ztroskotá. Při překonávání tohoto úskalí se raději vyhněte příslibům nebo podmiňováním jedné varianty druhou. Pokud by pak proběhla jen jedna a k druhé ne a ne dojít, byť z objektivních důvodů, na hladinu by mohly ode dna vyplavat nepříjemnosti.

Autor: -myš-

Autor: - myš-

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video