Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech II. díl | e15.cz

Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech II. díl

ZDROJ: Ženy - E15

- myš-

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V úvodní části článku jsme skončili u otázky, která trápí lidstvo již po staletí, a jako každá taková otázka může být zodpovězena mnoha způsoby. Nenechte se při hledání odpovědi zbytečně svazovat předsudky.

Pokud se rozhodnete splnit partnerův sen a přibrat další ženu, přestože vás samotnou ženy neoslovují, můžete být mile překvapena. Na vašeho partnera bude přítomnost dvou žen s největší pravděpodobností působit velmi intenzivně a velké množství projevů jeho zcela odpoutané vášně si užijete právě vy. Ze stejného důvodu váš partner může ocenit „pomocnou ruku“ druhého muže, i když budou oba soustředit svou pozornost jen na vás. Možná ještě nemáte úplně jasno, kterým směrem se přikloní jazýček na miskách vah, ale stejně už můžete pomalu přejít k realizaci.

Rozhoďte sítě


a až v nich někdo uvázne, můžete se nad prvotní otázkou znovu zamyslet. Správná volba třetího člena tria je totiž klíčem k bezpečnému otevření dveří k netušeným zážitkům, a to bez ohledu na jeho pohlaví, a měla by být stěžejní součástí vašich úvah o sexu ve třech.

Lovit můžete podle vzoru Macha a Šebestové třeba na poště nebo v cukrárně, jinak asi spíš v baru či MHD, a jestli máte problém s navazováním známostí na veřejnosti, tak jednoznačně na internetu. Loviště lze ale samozřejmě rozšířit i o soupis stávajících známých a přátel, kde může být lov o něco jednodušší. Zastánci rčení „co je v domě, není pro mě“ doporučují nehledat v řadách kolegů ani vzdálenějších (natožpak bližších) rodinných příslušníků kvůli vyššímu společenskému riziku. Jako experiment můžete naproti tomu zkusit projít pár gay či lesbických barů, kde nejsou heterosexuální páry hledající nějaké oživení výjimkou (a pokud potkáte šéfa nebo tchyni právě tam, můžete si být jisti jejich diskrétním mlčením).

Vyrazíte na lov s partnerem nebo zvlášť? Není mnoho mužů natolik odvážných, aby s vámi flirtovali přímo před vaším ramenatým přítelem, takže pravděpodobně použijete obdobu osvědčené stopařské metody sličné slečny postávající u silnice s nesměle vztyčeným palcem, zatímco muž obtěžkán batožinou vyčkává za keřem (onou návnadou může být ovšem v tomto případě i chlap a nemusí se tvářit zase tak nesměle, přijde na to, koho chcete ulovit). Bez ohledu na loviště v takovém případě jeden z páru osloví vhodný protějšek a jestliže se situace vyvíjí slibně, připojí se následně i druhý partner. Nepovažujte ale za osobní prohru, pokud téměř jistý úlovek těsně před otevřením dveří pomyslného vozu – jakmile přiznáte, co máte vlastně za lubem – dupne na plyn a zmizí v dáli.

Nastavte pravidla


Pokud jste uspěli, s potenciálním členem tria záležitost nezávazně a otevřeně proberte, nejlépe na neutrální půdě. Při této příležitosti osvětlete také pravidla, na nichž jste již dohodli s partnerem, pro třetího by měla být stejně závazná jako pro vás. Je důležité, aby mezi všemi zúčastněnými panovala shoda na tom, co může proběhnout a co ne.

Nemusíte nikam spěchat, zároveň není nutno protahovat oťukávání donekonečna. Sami poznáte, jestli jste si sedli, nebo jestli bude lepší hledat dál. Když se vám něco nezdá, popř. se na volbě neshodnete  s partnerem, klidně zařaďte zpátečku.

Minimalizujte rizika


zejména zdravotní, společenské a vztahové. Ačkoliv první vyjmenované ohrožuje život a zdraví, nemusí být zdaleka nejnebezpečnější, protože je lze prakticky eliminovat, pokud nepodceníte výběr třetího, s krátkodobými známostmi se stýkáte na neutrální půdě, nad níž nemají kontrolu, a náležitou hygienu a použití kondomů považujete za samozřejmost.

Společenské riziko tkví především v tom, že se o vaší nové zálibě dozví někdo, kdo by neměl, například šéf nebo rodinní příslušníci. Mohou to být pokrokoví lidé, ale proč to zkoušet na vlastní kůži. Lze se spolehnout buď na diskrétnost, a tedy na osobu, kterou znáte dostatečně dobře a dlouho, nebo na anonymitu, a tedy na osobu, kterou znáte krátce a nejsou jí známy žádné vaše markanty, a opět na neutrální půdu.

Vztahovým rizikem jsou samozřejmě emoce, vaše, partnerovy a do jisté míry i třetího člena. Zamilovanost je hormonální koktejl a sotva jí poručíte, nicméně krátká vzplanutí provázejí snad každý vztah a s trochou šikovnosti a tolerance nemusí představovat větší nebezpečí. Vyvarujte se zejména projevů žárlivosti, ideálně úplně, přinejhorším si je nechte až na pozdější rozhovor.

Užijte si to!


Jediným omezením by měla být vaše vlastní pravidla (jestli jste si jako pravidlo nestanovili „nezapomenout na partnera“, potichu si ho na seznam vpravte, ono skutečně není nic horšího, než když na vás zapomenou…), naopak se nenechte omezovat vizuální stránkou věci. Jednak je to váš první pokus a jednak to jako z pornofilmu nikdy vypadat nebude.

Čerstvý zážitek nechte pár dní uležet a pak si o něm promluvte podobně jako na začátku – věcně, jasně a srozumitelně. Jestli neproběhlo všechno přesně podle vašich představ, berte to jako pilotní projekt, jehož cílem je vyzkoušet nové možnosti a zjistit, co bude třeba ještě vylepšit. Pak teprve se můžete finálně rozhodnout, jestli svůj sexuální život okořeníte přítomností další osoby (případně dokonce osob) častěji.

Autor: -myš-
5. 1. 2009

Autor: - myš-

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video