Erotogenní zóny aneb kdo hledá, najde | e15.cz

Erotogenní zóny aneb kdo hledá, najde

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Erotogenní zóny je třeba neustále hledat, protože se v různých dobách měsíce mění. Je ale třeba vědět kde a hlavně jak.

Erotogenní zóny se dělí na primární a sekundární. V primárních erotogenních zónách jsou nervová zakončení a pokud se jich dotknete, naplní se krví, zvětší se a stanou se velmi citlivými. Jsou to hlavně genitálie, ale také rty nebo třeba ušní lalůčky.

Sekundární erotogenní zóny jsou u každého jiné. Vznikají totiž na základě emocionálních nebo mentálních spojení, a proto mohou být zcela nevědomá. Více těchto zón mají ženy, protože jejich část mozku, která ukrývá emoce, funguje více než u mužů.

U žen jsou to především genitálie (vagina a klitoris) a dále:
-prsy, bradavky
-stehna, jejich vnitřní část
-hráz (místo mezi vaginou a konečníkem)
-hýždě
-ušní lalůčky
- rty
- krk
- břicho, pupík
- oči, obočí a víčka
- vnitřní strana loktů
- záda

U mužů je to samozřejmě penis a dále:
- místo hned za kořenem penisu
- konečník a místo mezi penisem a konečníkem
- varlata
- žalud
- uzdička
- ústa, jazyk
- prsní bradavky
- hýždě
- spodní část páteře
- dlaně

Své erotogenní zóny můžete vyhledávat sami nebo s partnerem. Někteří si možná myslí, že tyto svá citlivá místa dobře znají a že je zbytečné je znovu objevovat, ale neuvědomují si, že tyto oblasti se v různých dobách měsíce mohou měnit a je proto třeba toto vyhledávání v pravidelných intervalech obnovovat. A proč se také této činnosti bránit, vždyť je pro partnery velmi příjemná.

Oba partneři by se nejprve měli domluvit na tom, že při nalézání zón se nebudou bránit zkoumání všech míst, ale přitom nedojde k samotnému sexu. Jeden z partnerů se pak položí na záda, uvolní se a dává najevo, jak citlivé je právě ono místo, kterému se partner věnuje. Hodnotí ho známkou od jedné do deseti a tak oba zjistí intenzitu svými pocitů. Role si pak partneři prohodí.

Erotogenní zóny můžete objevovat i sami při masturbaci a pak partnera seznámit s tím, kterým místům se při milování může věnovat více než jiným.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video