Flirt - lék, či záhuba? | e15.cz

Flirt - lék, či záhuba?

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Flirt je definován spíše jako hra. Hra, kterou se můžeme odreagovat, zdokonalovat naše smysly, prostě si dělat radost. Proč si tedy nezaflirtovat na příjemném večírku či někde v anonymním prostředí. Ale někdy hrozí nebezpečí, že se naše zatím čistá hra pozmění v hru s ohněm.

Trocha flirtování ještě nikdy nikomu neublížila. Pokud mezi mužem a ženou dojde pouze na flirt, může jít třeba o běžný lék, který nám zpříjemní náladu, zvýší sebevědomí a může být také „očkovací látkou“ proti nevěrám.

Psycholog Petr Šmolka je názoru, že „flirt bývá považován za užitečnou prevenci proti nevěrám. Ten pravý je hlavně hrou – hrou pohledů, úsměvů, sladkých slůvek, jakoby bezděčných doteků, rituálních tanečků náznaků a příslibů. Vše na úrovni představ a pouze tušených možností.“

Každá hra má ovšem svá pravidla, a pokud by nám přerostla přes hlavu, může hrozit nebezpečí, ona totiž i nadměrná dávka očkování může vyvolat nemoc, před níž měla chránit.

Flirt jako léčebná metoda

V dlouhodobém vztahu nastanou situace, kdy se začínáme trochu nudit nebo kdy náš partner je nepříjemný, nevěnuje nám již tolik pozornosti. Proto mnohé z nás přemýšlí třeba o nějakém záletu, ale ten může mít složité vyvrcholení, proto zvolme raději formu flirtu.

Je dobré si zajít například s kamarádkami či kamarády někam za zábavou a tam zkusit třeba nějaký ten „flirtík“, budete se divit, jaké to má zázračné účinky. Především se nám zlepší nálada, budeme mít úsměv od ucha uchu a třeba se i od srdce zasmějeme, pak dochází k situaci, kdy na nevěru přestaneme mít chuť a tato hra nás bude bavit mnohem víc a nemá pro náš přetrvávající „domácí“ svazek žádné neblahé následky.

Samotný psycholog Petr Šmolka také potvrzuje, že lehký flirt v přiměřených dávkách zvyšuje sebevědomí, odstraňuje pocity osamění, snižuje práh bolesti, zmírňuje únavu, zvyšuje dušení i fyzickou aktivitu, posiluje srdeční aktivitu, může být efektivní součástí milostné předehry. Prokázány jsou i jeho pozitivní účinky antidepresivní.

Pokud tedy opravdu budeme potřebovat trochu pozitivní životní energie nebo nám hrozí partnerský kolaps či chceme trošičku poškádlit partnera a tím zvýšit jeho upadající zájem, není nic lepšího než si naordinovat trochu nevinného flirtu.

Flirt jako nebezpečí

Ovšem každý lék má své nežádoucí účinky, a jestliže trochu podpoříme plamen ohně, můžeme i uhořet. Rozhodně pokud se rozhodneme zlepšit si náladu flirtem, neberme s sebou nikam svého přítele či manžela, ono ať je muž jakýkoliv „kliďas“, v každém z nich dřímá bojovník, který si chrání své území a to by nemuselo dopadnout v náš prospěch.

Nebezpečí také hrozí, pokud už vztah doma spěje k partnerské krizi, jelikož to dost často již flirt přehodnocujeme a může dojít k nečekané transfuzi citů nevěrou. Flirtovat bychom neměly ani v případě, že naše sebevědomí je prozatím na bodu mrazu, to bychom se mohly nevěry dopustit rychleji, než se v prvních chvílích domníváme.

Někdy si také můžeme zbytečně zamotat hlavu, pokud nejsme způsobilé trochu oslabit naše city, může dojít ke katastrofě, pokud jsme v manželství, zvané zamilovanost. Pokud si tedy hrát, tak opravdu jen zlehka, nezávazně, smyslně, ale nevinně, ať to neskončí právě ohnivou pohromou, kterou jsme si nežádaly.

Šťastný konec

Šťastný konec nastává jen pro ty, co si opravdu chtějí trochu užít hravým způsobem a nic jiného od flirtu neočekávají. Nebo samozřejmě pro ty, jež jsou nezadaní, kdy flirt jim může dopomoci k zamilování. Jako lék je dobré flirtování u těchto osob zvýšit a podpořit dalšími účinnými látkami jako jsou textové zprávy přes mobil, e-mail či internet, ale nezapomínejme - všeho moc škodí.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video