Hledáte bezpečný web pro děti? Zkuste dětský internet Alík.cz! | e15.cz

Hledáte bezpečný web pro děti? Zkuste dětský internet Alík.cz!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Opravdu neznáte stránky www.alik.cz? Pak nejspíš ve svém okruhu nemáte široko daleko ani jedno dítko zápolící s počítačovou myší. Za deset let existence si Alík získal přízeň tisíců kluků, ale především děvčat té nejmladší internetové generace.

Ptáte se: „Proč zrovna on? Jak je možné, že existuje na webu již desátý rok? Čím je tak moc jiný? Vždyť existuje tolik různých webů! A je tam něco, co by možná mohlo zajímat i dospělé?“

==== Co na Alíkovi najdete? ====

Alík.cz přináší dětem hlavně zábavu, ale také rady, návody a ponaučení. Za dobu své existence již není jen webem pro nejmenší, ale má své příznivce z řad starších dětí a mládeže, kteří se stávají jeho spolutvůrci. Stále více prostoru dostávají čtenáři z kategorie nad deset let. Ve velké oblibě jsou soutěže o ceny, poradna Alík radí dětem a zpravodajství ze světa dětí – Alíkoviny.

Autor: Ženy - E15
==== Zábava pro nejmladší====  

Pro nejmladší má Alík v části Domeček (http://alik.idnes.cz/domecek.asp) připraveny omalovánky, hry, hádanky a pohádky. Nechybí ani naučné rubriky pro začínající školáky, jako jsou slabikář nebo hodiny.

Autor: Ženy - E15
 

Začátkem září už tradičně nabízí Alík školákům školní rozvrh hodin, který si děti mohou vytisknout barevně nebo černobíle. Výhodou rozvrhu s Alíkem je přehled termínů všech školních prázdnin, který jinde jen těžko najdete! A protože Alík má hodně příznivců i na Slovensku, nabízí rozvrh zvlášť pro české a zvlášť pro slovenské školáky.

Alík se věnuje i starším dětem

Ti starší se seznamují a baví s kamarády v klubovnách, sami si vytvářejí vizitky a nástěnky, dozvídají se zajímavosti v Alíkovinách (http://alik.idnes.cz/alik-alikoviny.asp) nebo si píší ve speciální poště.

Autor: Ženy - E15

Každý týden je pro všechny připravena nová soutěž o zajímavé ceny. Své znalosti z různých oblastí mohou děti otestovat ve více než 60 kvízech (http://alik.idnes.cz/alikovy-kvizy-a-testy-rychly-prehled-dwe-/alik-alikoviny.asp?c=A080126_alikov_al).

Poradna

Alík.cz se snaží děti nejen zabavit, ale rovněž jim pomáhat. Pokud mají nějaká trápení, mohou anonymně využít poradnu, kde jim specialisté na danou problematiku pomohou (http://alik.idnes.cz/poradna.asp).

Důvěra, jakou si mezi dětmi získala poradna Alík radí dětem, je až neuvěřitelná. Měsíčně děti vloží stovky dotazů. Trápí je váha, násilí, šikana, ale také problémy s kamarády, sourozenci či rodiči, žádají i rady jak se zlepšit v učení nebo jak nejlépe vybrat povolání.

Autor: Ženy - E15

Na dotazy odpovídají renomovaní odborníci – PhDr. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko; MUDr. Eva Králíková, Centrum léčby závislosti na tabáku 3. interní kliniky 1.LF UK a VFN, Praha; Jana Divoká, Společnost STOB (stop obezitě), či pracovníci linky důvěry Modrá linka.

Byť některé potíže vypadají téměř neřešitelně, přicházejí zpátky do poradny zprávy o tom, že ten či onen problém už děti vyřešily. A přitom nejčastějším lékem na bolesti dětí bývá domluva s někým z dospělých v jejich okolí a společné řešení problému, který ani Alík nemůže na dálku zvládnout.

====Věrnostní program BODÍKY ====

Alík.cz má připravený věrnostní program pro děti, které jej často navštěvují. Pravidelnými návštěvami Alíka sbírají BODÍKY, které mohou následně vyměnit v katalogu dárků za hezkou knížku, DVD či jiný předmět od Alíka (http://alik.idnes.cz/bodiky.asp).

Autor: Ženy - E15

Bezpečný internet? Neexistuje!

V dnešní době se stále častěji stává, že internet tak trochu slouží jako úschovna dětí. Ti, kteří je k němu odloží (učitelé, rodiče) by rádi jakýsi super-bezpečný internet. Touží po tom, aby provozovatel stránek ochránil jejich svěřence před všemi nástrahami sítě sítí. Jenže to díky samotné podstatně internetu není stoprocentně možné.

Zatímco víme, že nemůžeme dítě jen tak rovnou pustit na silnici, aniž bychom s ním cestu neprošli a neupozornili jej na nebezpečí, které číhá na přechodech, u internetu to většinu lidí nepálí. Prostě tumáš, hrej si… Proto důležitou kapitolou, které se Alík soustavně věnuje, je bezpečnost na internetu. Pravidelně a různými způsoby (články, soutěže, kvízy apod.) upozorňuje dětské publikum na opatrnost při poskytování osobních údajů dalším osobám, varuje před nebezpečím setkání s člověkem, kterého poznají pouze přes internet, nebo třeba před zasíláním draze placených SMS.

S provozem serveru Alík.cz výrazně pomáhá tým dobrovolných spolupracovníků – správců. Jsou jimi v mnoha případech ti, kteří dříve na Alíka sami chodili. Pomáhají dětem řešit jejich problémy s fungováním webu. Zároveň mají pravomoc zasáhnout, pokud objeví nevhodný obsah. Ale zabránit uživatelům, aby na sebe nevyzrazovali osobní údaje a nedávali další kontakty, není v jejich silách.

====Nejlepší kamarád pro děti: Alik.cz==== Server Alík.cz (www.alik.cz) v letošním roce slaví již 10. narozeniny a stává se tak jedním z nejdéle existujících českých portálů pro děti. Návštěvnost Alíka v červnu 2010 dosáhla 90 922 dětí ze všech koutů České republiky. (RU = reální uživatelé, zdroj: Netmonitor), server se tak stále se drží na pozici absolutní jedničky mezi českými dětskými weby.

Datum: 5. září 2010
(komerční prezentace)

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video